PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Kokią informaciją teikia ligonių kasos?

           Į Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir teritorines ligonių kasas (TLK) kasmet elektroniniu paštu ir raštu kreipiasi vis daugiau gyventojų: 2010 m. VLK ir TLK gavo 5712 paklausimų, o 2011 m. – 7794 paklausimus el. paštu ir raštu (paštu ar įteiktų tiesiogiai).

           Panevėžio TLK praėjusiais metais gavo 85 gyventojų paklausimus raštu ir 124 paklausimus – el. paštu. 2010 m. abiejų rūšių paklausimų buvo gauta 90.

           Ligonių kasos 2011 m. el. paštu iš viso gavo 5793 paklausimus. Į 3400 paklausimų atsakė TLK specialistai, į 2393 – VLK specialistai.

           TLK specialistų el. paštu daugiausia buvo teiraujamasi apie sveikatos draudimą Europos Sąjungoje (1675) ir draustumą privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje (748), gydymo išlaidų kompensavimą (168), medicininę reabilitaciją (131), dantų protezavimą (99), kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones, sveikatos priežiūros paslaugas bei kt.

           Į VLK el. paštu dažniau buvo kreipiamasi dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos (506), draustumo privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje (417), dėl informacijos, susijusios su VLK funkcijomis (204), reabilitacija (204), sveikatos draudimu Europos Sąjungoje (161) ir kt.

           Dauguma el. paštu paklausimus Panevėžio TLK specialistams siuntusių asmenų teiravosi bendro pobūdžio informacijos teisės aktų taikymo klausimais, prašė paaiškinti paslaugų teikimo ir apmokėjimo už paslaugas tvarką. 14 paklausimų buvo asmeninio pobūdžio: prašyta pateikti informaciją apie suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus, medicinos pagalbos priemones, klausta su dantų protezavimu, privalomojo sveikatos draudimo įmokomis, gydymo išlaidų kompensavimu susijusių klausimų.

           Valstybinės ligonių kasos specialistai pastebi, kad dalis gyventojų, ypač vyresnio amžiaus, siunčia laiškus paštu arba patys atvyksta į ligonių kasas ir pateikia klausimus raštu – 2011 m. buvo gauta 2001 toks paklausimas.

           TLK gavo ir atsakė į 1516 paklausimų raštu. Daugiau kaip trečdalyje jų buvo teiraujamasi apie dantų protezavimą (590), gydymo išlaidų kompensavimą (241), vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimą (239), draustumą privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje (178), sveikatos draudimą Europos Sąjungoje (128) ir kt.

           VLK raštu per metus gavo gerokai mažiau paklausimų – iš viso 485, tačiau jų temos įvairesnės: klausiama apie centralizuotai perkamus vaistus ir medicinos pagalbos priemones – akių lęšiukus, vakciną nuo gripo, vaistus vėžiui, tuberkuliozei gydyti ir kt. (109), apie draustumą privalomuoju sveikatos draudimu (52), apie vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimą (48), apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką (47), gydymo išlaidų kompensavimą (36), apie žalos atlyginimą – 27.

           Į Panevėžio TLK raštu 2011 m. daugiausia kreiptasi dėl vaistų, kompensuojamųjų vaistų pasų ir medicinos pagalbos priemonių tvarkos išaiškinimo (45), taip pat dėl gydymo išlaidų kompensavimo (12), dantų protezavimo paslaugų teikimo tvarkos (10). Po 2–3 paklausimus gauta dėl privalomojo sveikatos draudimo Lietuvoje ir jo įmokų, sveikatos draudimo ES ir kitose užsienio šalyse, teirautasi informacijos, susijusios su TLK funkcijomis ir kt.

           VLK specialistų teigimu, pagal el. paštu ir raštu gaunamus laiškus galima spręsti, kad gydymo įstaigose gyventojai nepakankamai informuojami apie privalomojo sveikatos draudimo lėšomis kompensuojamas paslaugas, apie draudžiamiesiems priklausančius VLK centralizuotai nupirktus vaistus, medicinos pagalbos priemones, kitas jų teises.

           Draudžiamiesiems svarbu žinoti, kad visus rūpimus klausimus pirmiausia reikia bandyti išsiaiškinti gydymo įstaigoje, visų pirma teirautis šeimos gydytojo, ieškoti informacijos gydymo įstaigų skelbimų lentose, interneto svetainėse.

           Naudingos informacijos galima rasti ir ligonių kasų interneto svetainėse www.vlk.lt; www.paneveziotlk.lt ir kt. Ne vienerius metus VLK interneto svetainėje veikia klausimų ir atsakymų skyrelis, kuriame skelbiami atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus. Ligonių kasų interneto svetainėse galima pasitikrinti draustumą privalomuoju sveikatos draudimu, suteiktų medicinos paslaugų ir išrašytų medikamentų apimtis, sužinoti apie įvairių paslaugų teikimo tvarką.

           Ligonių kasų specialistai nuolat analizuoja gaunamus klausimus, papildo interneto svetaines gyventojams aktualia informacija. TLK gyventojų aptarnavimo skyriai, kartu su kitomis teikiamomis paslaugomis, informuoja įvairiais privalomojo sveikatos draudimo klausimais.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir
Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2012-02-22
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: