PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ilgesnis dantims protezuoti skirtas terminas

 

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) jau pakvietė protezuoti dantų 2019 metų I ketvirtį planuotus kviesti asmenis, laukusius Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Šį ketvirtį kvietimų sulaukė iš viso 2105 Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai (1405 – Panevėžio apskrities, 700 – Utenos apskrities).
 
      Daugiausia kvietimų sulaukė panevėžiečiai – jų išsiųsta 801. Utenos rajono gyventojams išsiųsta 213, Anykščių rajono – 173, Rokiškio rajono – 167, Biržų rajono – 154 kvietimai. Jų taip pat sulaukė 100 Panevėžio rajono gyventojų, 108 molėtiškiai, po 106 visaginiečius ir kupiškėnus, 77 pasvaliečiai, 60 ignaliniečių ir 40 zarasiškių. Dauguma pakviestųjų į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą įrašyti 2015 m., kai kurie – 2016 m.  Tik Panevėžio miesto ir Rokiškio rajono pakviestieji savo eilės laukė nuo 2013–2014 m.
 
      2019 m. pasikeitus dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarkai, visi turintieji teisę į paslaugą nuo šių metų įtraukiami į vieną bendrą dantų protezavimo eilę. Panevėžio TLK, siekdama gydymo įstaigoms palengvinti pacientų aptarnavimą, nuo 2019 m. pradėjo kas mėnesį kviesti protezuoti dantis tuos, kuriems atėjo eilė gauti paslaugą, taip tikintis sumažinti vienkartinius pacientų srautus. Iki tol kvietimai buvo siunčiami kartą per ketvirtį.
 
      Pacientams primename: nuo šių metų dantis būtina protezuoti per 3 metus nuo TLK pranešimo apie atėjusią eilę gavimo dienos (nebeliko reikalavimo procesą pradėti per 3 mėnesius). Tad gavę TLK pranešimą, kreiptis į gydymo įstaigą dėl  dantų protezavimo pradėjimo gyventojai gali nebūtinai iš karto, o, pavyzdžiui, po pusmečio. Tik svarbu per ilgai neatidėlioti šio reikalo ir nepamiršti, kad visas procesas gali užtrukti, o pavėlavus nebėra galimybės pratęsti paslaugos teikimo.
 
      Teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas PSDF biudžeto lėšomis, turi keturios privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų gyventojų grupės – asmenys, sulaukę senatvės pensijos amžiaus, asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, pacientai, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, ir vaikai ik 18 metų. Vaikams ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, dantys protezuojami be eilės.
 
      Tobulinama dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarka praėjusiais metais leido gerokai sumažinti dantų protezavimo laukiančiųjų eiles Panevėžio TLK veiklos zonoje, kur pensinio amžiaus ir negalią turinčių gyventojų skaičius – didesnis nei kitų teritorinių ligonių kasų veiklos zonose ir dėl to eilės čia buvo ilgiausios. Vienodinant eiles visoje Lietuvoje Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojų dantims protezuoti pernai skirtos nemenkos PSDF biudžeto lėšos – daugiau kaip 4 mln. Eur, už kuriuos dantys protezuoti beveik 16 tūkst. asmenų. 2017 m. kvietimus protezuoti dantis gavo 7381, 2016 m. – 4235 asmenys.
2019 m. dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti Panevėžio TLK gavo dar daugiau lėšų negu pernai – beveik 6 mln. Eur.
 
      Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad šįmet iš PSDF biudžeto visoms dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti skirta net 10,2 mln. Eur daugiau nei pernai, iš viso – 33,2 mln. Eur. Šios lėšos leis dar labiau sumažinti laukiančių dantų protezavimo asmenų eilę.
 
      Daugiau informacijos – www.paneveziotlk.lt, bendruoju ligonių kasų tel. (8 5) 232 2222, el. paštu info@vlk.lt. Detalesnė informacija apie dantų protezavimo eiles pagal savivaldybes skelbiama www.paneveziotlk.lt, skyrelio „Gyventojams“ skiltyje „Dantų protezavimas“ („Dantų protezavimo eilės“).
 

 

 

 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4

 

2019-05-06
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: