PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Aiškinosi, kaip nelikti skolingiems

 Apie teisininko darbą ir medicinos teisės specifiką abiturientams papasakojo Administravimo skyriaus vyresnysis specialistas Marius Budreika.

      Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vakar viešėjo Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos abiturientų grupė. Šiuo vizitu baigėsi 2018–2019 mokslo metų ligonių kasos ir Panevėžio miesto savivaldybės bendradarbiavimas pagal savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą.
 
      Per 2018 m. lapkričio–2019 m. balandžio mėnesius Panevėžio TLK apsilankė arba su ligonių kasos specialistais mokyklose susitiko per 300 Panevėžio miesto abiturientų iš 8 mokyklų. Tokiu būdu jie įgijo žinių  apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą, jos principus, draudimo galimybes, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą ir kt.
 
      Juozo Miltinio gimnazijos abiturientai buvo vieni iš atidžiausių klausytojų ir aktyviausiai diskusijoje dalyvavusių mokinių. Gimnazistai taip pat demonstravo geras žinias surengtoje viktorinoje ir  parodė, kad informacija apie PSD bei sveikatos priežiūrą jiems įdomi ir aktuali.
 
      Svečiai teisingai atsakė į klausimus, koks asmuo laikomas apdraustuoju PSD, ar padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui sužalojus kitą asmenį, kiek kainuoja sudėtinga tulžies pūslės pašalinimo operacija, kur pirmiausia pacientas turėtų kreiptis, jei negavo išsamios informacijos iš gydančio gydytojo ar skyriaus vedėjo, kurių ligų pasekmių siekiama išvengti vykdant prevencinę širdies ir kraujagyslių ligų programą, kam reikalingi skiepai ir kt.
 
      Prieš užduodant klausimus, mokiniams pirmiausia parodyta vaizdo medžiaga apie sveikatos apsaugos sistemą –  kaip ji veikia, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus, taip pat pristatytos PSDF biudžeto pajamos, išlaidų sritys, ligonių kasų teikiamos administracinės paslaugos. Keli įstaigos specialistai papasakojo apie savo darbo specifiką.
 

 
 Gimnazistai susidomėję žiūrėjo vaizdo medžiagą apie sveikatos apsaugos sistemą.
     
       Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė abiturientus supažindino su valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijomis, PSD nepertraukiamumo svarba ir įmokomis, sveikatos draudimo tvarka, mokinių ir studentų PSD detalėmis ir pan. Mokiniai įspėti, kad jiems neužilgo reikės patiems pradėti rūpintis savo PSD, aiškinta, kaip nesielgti, kad nesusidarytų žala PSDF biudžetui.
 
      Gimnazistai ir juos atlydėjusi karjeros planavimo, žmogaus saugos ir ekonomikos mokytoja Giedrė Valaitienė uždavė daug klausimų ligonių kasos specialistams. Svečius domino, kaip reikia mokėti PSD įmokas – jos nuskaitomos ar būtina mokėti savarankiškai, kur galima susimokėti šias įmokas, kiek kainuotų gydymas nedraustam asmeniui, kaip elgtis baigus mokyklą, jei studijos  prasideda tik spalio mėnesį, jei planuojama po keletą mėnesių per metus padirbėti užsienyje, ar užtenka turimo sveikatos draudimo nebesimokant ir dirbant su individualios veiklos pažymėjimu ar verslo liudijimu ir kt.
 
      Panevėžio TLK specialistai atsakė į užduotus klausimus ir džiaugėsi, kad mokiniai atvyko nusiteikę rimtai išsiaiškinti daugelį jiems rūpimų dalykų.
Įstaigos siekis yra suteikti jaunimui – būsimiems studentams ar darbuotojams – pradinių žinių apie PSD sistemą, jos principus, paaiškinti, kur kreiptis, kaip elgtis vienose ar kitose situacijose.  

            
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222.
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
2019-04-11
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: