PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Prevencijos programose dalyvauta aktyviau

     Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai išanalizavo praėjusiais metais vykdytų sveikatos prevencijos programų, apmokamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, įgyvendinimo rezultatus. Jie leidžia daryti prielaidą, kad Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai pernai dažniau atsiliepė į kvietimus pasitikrinti sveikatą nei užpernai – visų penkių 2011 m. vykdytų programų įgyvendinimo rezultatai yra geresni už tokius pat 2010 m. rezultatus. Vis dėlto panaudojamos dar ne visos programoms skiriamos lėšos.

     Kaip teigia Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Regina Venckienė, pernai prevencijos programoms Panevėžio ir Utenos apskrityse įgyvendinti iš PSDF biudžeto iš viso buvo skirta 4, 17 mln. Lt. Nepanaudota liko 9,3 proc. Daugiausia nepanaudotų lėšų liko vykdant prostatos vėžio prevencijos programą – beveik 20 proc. Viena iš prasčiausiai 2010 m. vykdytų programų – vaikų krūminių dantų silantavimo programa – praėjusiais metais gerokai pasistūmėjo į priekį ir jai skirtos lėšos panaudotos 100 proc. R. Venckienė pažymėjo, kad, atsižvelgus į programų vykdymą, lėšos yra perskirstomos.

     Pasak TLK specialistės, 2011 m. daug daugiau lėšų, palyginti su 2010 m.,  panaudota ir prostatos bei gimdos kaklelio vėžio ligų prevencijai, bet pagal programas teikiamomis paslaugomis pasinaudoja mažesnis nei galėtų vyrų ir moterų skaičius. Kad situacija pagerėtų, pernai rugsėjį pakoreguota informacijos apie galimybę dalyvauti gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje tvarka: pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos gali prie jų prisirašiusias tikslinės amžiaus grupės moteris informuoti apie galimybę dalyvauti programoje įteikdamos arba paštu išsiųsdamos informacinius pranešimus joms. Informavimo paslauga gali būti teikiama ne dažniau kaip kartą per metus iki moteriai bus suteikta gimdos kaklelio citologinio tepinėlio paėmimo ir rezultatų įvertinimo paslauga. Paskui informacinis pranešimas moteriai įteikiamas arba siunčiamas po trejų metų.

     2012 m. TLK veiklos zonoje tęsiamas tų pačių penkių prevencijos programų finansavimas: gimdos kaklelio, krūties, prostatos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų bei vaikų krūminių dantų silantavimo. Kad gyventojai, patenkantys į didžiausios rizikos amžiaus grupes, galėtų ir toliau nemokamai pasitikrinti sveikatą, o 6–14 metų vaikams būtų tęsiamas dantų silantavimas, 2012 m. iš PSDF biudžeto prevencijos programoms skirta beveik 4, 7 mln. Lt – 12 proc. daugiau nei pernai.

     Primename, kad dėl dalyvavimo programose reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Visos paslaugos programose dalyvaujantiems pacientams yra nemokamos.

     Lentelėje pateikiame prevencijos programų vykdymo (programoms skirtų lėšų panaudojimo procentais) Panevėžio TLK veiklos zonoje 2010–2011 m. rezultatus.

Prevencijos programa Vykdymas 2010 m. (proc.) Vykdymas 2011 m. (proc.)
Gimdos kaklelio vėžio 55,59 87,36
Krūties vėžio 71,93 89,35
Prostatos vėžio 46,43 82,25
Širdies ir kraujagyslių ligų 78,95 97,26
Vaikų krūminių dantų silantavimo 63,25 100,95

   Išsamesnės informacijos apie prevencijos programas ieškoti interneto svetainėje www.paneveziotlk.lt–Gyventojams–Prevencijos programos.                  

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2012-02-14
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: