PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Aplankyti ir abiturientai, ir jaunesni

 Abiturientams vaizdžiai parodyta, kaip veikia sveikatos apsaugos ir PSD sistema.

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) tęsia jaunimo supažindinimo su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema tradiciją. Per vieną vasario mėn. pabaigos–kovo mėn. pradžios savaitę ligonių kasos specialistai aplankė net dvi savo veiklos zonos mokyklas: Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos Dūkšto skyrių ir Panevėžio miesto Juozo Balčikonio gimnaziją.
 
      Pirmosios bendrojo lavinimo įstaigos I–III klasių gimnazistams už aktyvų, nors ir be prizinių vietų dalyvavimą praėjusį spalį Panevėžio TLK surengtoje viktorinoje apie sveikatos draudimą dovanotas padėkos vizitas, siekiant mokiniams suteikti daugiau žinių apie PSD ir sveikatos apsaugos sistemą. Antrojoje susitikta su abiturientais pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą.
 
      Ypač šiltai ligonių kasos atstovai buvo sutikti Dūkšte. Šio miesto gimnazistai atidžiai žiūrėjo jauno gydytojo sukurtą ir Panevėžio TLK visuomenės švietimo tikslu leistą platinti vaizdo medžiagą apie sveikatos apsaugos sistemą – kaip ji veikia, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus ir pan. Mokiniai nustebo išgirdę, kokio dydžio yra Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, kurio lėšomis apmokamos apdraustų PSD gyventojų sveikatos priežiūros paslaugos. 
 

 
Dūkštiškiai susidomėję klausėsi, ką moksleiviams ir studentams reikia žinoti apie PSD, ESDK ir kt.     
 
      Dūkštiškiai susidomėję klausėsi, ką moksleiviams ir studentams reikia žinoti apie PSD, Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), taip pat kartu su ligonių kasos specialistais aptarinėjo buvusios viktorinos klausimus ir rinko teisingus atsakymus tam, kad, panorę kitąmet dalyvauti panašioje viktorinoje, galėtų lengviau orientuotis, kaip atsakyti. Mokiniai dėkojo svečiams už informaciją bei gautus prizus ir tvirtino sužinoję daug naujo.
 
      Kone šimtas Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientų, kurių susitikimu su Panevėžio TLK atstovais rūpinosi gimnazijos vadovas Raimundas Dambrauskas, irgi klausėsi jauno gydytojo vaizdo pasakojimo apie sveikatos apsaugos ir PSD sistemos veikimo principus. Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausiajai specialistei Laurai Nakrošienei, pasakojusiai apie tai, ką svarbu žinoti baigiant mokyklą ir planuojant studijas Lietuvoje arba užsienyje, arba rengiantis įsilieti į darbo rinką, uždavė aktualių klausimų.
 
      Gimnazijos bendruomenė, išgirdusi apie tai, kad PSD abiturientams galios iki rugpjūčio 31 d., o vėliau gali būti atvejų, kai sveikatos draudimu reikės rūpintis patiems, taip pat studijuojant kurios nors Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalies aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje teks kasmet ligonių kasai pristatyti akademinę pažymą apie studijas, modeliavo įvairias situacijas.
 
      Teirautasi, kaip bus su jų PSD, jei baigę gimnaziją, vyks savanoriauti, nuspręs mokytis ne ES ir ne EEE šalyje arba kurį laiką ilsėsis. Klausta, ar galės nemokamai lankytis pas odontologą, jei rugsėjo mėn. nepradės studijuoti ir neįsidarbins, ar bus draudžiami PSD valstybės lėšomis, jei rinksis savanorišką tarnybą krašto apsaugos sistemoje ir kt. Gimnazistus neramina ir neaiški Didžiosios Britanijos situacija dėl jos išstojimo iš ES – domėtasi, ar studijuojant šioje šalyje bus galima nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir pasinaudoti ESDK prireikus būtinosios medicinos pagalbos.
 

 
Ligonių kasų informaciją išgirdo kone šimtas Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientų.
     
 
      Atsakius į abiturientų klausimus, surengta trumpa viktorina, per kurią patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222.
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
2019-03-07
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: