PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Sveikatos draudimo galimybės aptartos su pasieniečiais
Panevėžio TLK atstovė Visagine J. Chrobostova (stovi) talkino kolegoms atsakant į klausimus, kuriuos pasieniečiai uždavinėjo itin aktyviai.
 
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) plečia tikslinių grupių, su kuriomis organizuoja susitikimus ir kalba apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) bei sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, ratą. Praėjusiais metais vykę į susitikimus su ugniagesiais gelbėtojais, policijos, pataisos namų pareigūnais, šiais metais ligonių kasos specialistai tęsia išvykas į kitas uniformuotas bendruomenes.
 
      Praėjusią savaitę susitikimas vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos pasienio rinktinės, kurios atsakomybės ruože yra sienos su Baltarusija ir Latvija, administracijos patalpose. Panevėžio TLK specialistai su šios rinktinės ir jos užkardų pareigūnais ir kitais darbuotojais aptarė įvairias gyvenimiškas situacijas, susijusias su PSD, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) panaudojimo galimybėmis ir kt.
 
      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė ir skyriaus vyresnioji specialistė, dirbanti Visagine, Jelena Chrobostova susirinkusiesiems akcentavo, kada Lietuvos gyventojai draudžiami valstybės lėšomis, o kada sveikatos draudimu privalo rūpintis patys. Pateikė pavyzdžių, kaip ir kokių problemų kyla, kai asmuo neapsidraudžia ar nežino kai kurių PSD detalių. Pasienio rinktinės darbuotojams paaiškinta, kad nutraukus darbo sutartį ar išbraukus asmenį iš bedarbių sąrašų, PSD galioja iki mėnesio paskutinės dienos, nepriklausomai nuo to, kurią mėnesio dieną buvo nutraukta darbo sutartis ar netekta bedarbio statuso. Kai PSD galiojimas baigiasi, kitą mėnesį asmuo dar gali nemokamai gydytis ar pasinaudoti kitomis ligonių kasų apmokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, tačiau reikia nepamiršti, kad iki „paskolinto“ mėnesio pabaigos būtina vėl tapti draustam – įsidarbinti, pačiam susimokėti PSD įmoką ar įgyti valstybės draudžiamo asmens statusą. 
 

 
Pasieniečiai Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjai S. Paulauskienei (stovi) uždavė nemažai klausimų.      
 
      Pasieniečiams priminta, kad turintieji būtinąjį darbo stažą, įgyja teisę į PSD valstybės lėšomis visam laikui, akcentuota, kaip svarbu vykstant į kelionę po Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės šalis pasiimti su savimi ESDK, kalbėta apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, LR piliečių, gyvenančių kitose  ES šalyse, PSD ir sveikatos priežiūros paslaugas, asmenų, grįžusių iš užsienio, draudimo sąlygas ir sąlygas dirbant su verslo liudijimais ir pan.  
 
      Susitikimo dalyviams paaiškinta, kaip galima sužinoti jiems suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų apimtis ir gauti duomenis, kiek Privalomojo sveikatos  draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų kainavo šios paslaugos. Taip pat kalbėta, kaip nepadaryti žalos PSDF biudžetui, kokia yra šio fondo lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka – tyrimų, siuntimų skyrimo, dantų protezavimo ir kt. Kalbėta apie dantų protezavimo galimybes ir naujoves 2019 metais. 
 
      Ignalinos pasienio rinktinės atstovai aktyviai dalyvavo pokalbyje ir patys ligonių kasos specialistams uždavė nemažai klausimų. Jie tikslinosi, kiek PSD įmokų nenutrūkstamumas svarbus vykdant individualią veiklą, jei įmokos mokamos tik metų gale, kaip „Sodra“ nuskaičiuoja PSD skolą, kai asmuo nedirba, kaip mokamos sveikatos draudimo įmokos išėjus iš vieno darbo ir laukiant kito arba neapmokamų atostogų metu. Susitikimo dalyviai teiravosi, kaip bus su PSD, jei per papildomą mėnesį nesigydysi ir iki mėnesio galo neapsidrausi, arba jei papildomo mėnesio pradžioje savarankiškai sumokėsi PSD įmoką, o mėnesio gale įsidarbinsi. Pasieniečius domino, į kokias gydymo įstaigas kitose ES šalyse privaloma kreiptis su ESDK dėl būtinosios medicinos pagalbos, klausta, gal vežtis kortelės nebūtina, jei vis tiek esi apdraustas Lietuvoje, kaip apsidrausti vykstant ne į ES šalis, kiek laiko trunka PSD įgijimas deklaravus grįžimą į Lietuvą.
 
      Panevėžio TLK atstovai atsakė į susirinkusiųjų klausimus ir džiaugėsi produktyviu bendravimu. Norintiesiems geriau įsidėmėti informaciją pasiūlyta ligonių kasų lankstinukų.
 
            
Ignalinos pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė Rima Maldžiūtė (pirmoje eilėje) neabejojo, kad susitikimas su ligonių kasos specialistais buvo informatyvus ir naudingas. 
 
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222.
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
 
 
2019-03-06
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: