PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Diskutuota, kaip paskatinti gyventojus rūpintis širdimi

 Panevėžio TLK diskusijoje atstovavęs E. Voras (trečias iš dešinės) pastebėjo, kad prie aktyvesnio panevėžiečių dalyvavimo sveikatos stiprinimo programoje galėtų prisidėti nauji šeimos gydytojo komandos nariai, kuriuos leista įdarbinti.  Panevėžio TLK nuotr.

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras praėjusią savaitę dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) surengtoje apskritojo stalo diskusijoje „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdytojų bendradarbiavimo stiprinimas, siekiant efektyvesnių rezultatų“.  
 
      Į diskusiją kviesti Panevėžio miesto savivaldybės, miesto bendruomenės sveikatos tarybos,  Lietuvos gydytojų sąjungos Panevėžio filialo, pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ), su kuriomis  Panevėžio miesto savivaldybės VSB yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, atstovai. 
 
      Surengti diskusiją paskatino problema, su kuria susidūrė Panevėžio miesto savivaldybės VSB, kaip ir kiti tokie šalies biurai, atliekantis jam priskirtą visuomenės sveikatos stebėsenos ir visuomenės sveikatos programų savivaldybėje įgyvendinimo funkcijas. Diskutuoti, kaip pasiekti efektyvesnių rezultatų, teko dėl suprastėjusio Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo: nors biuras pasirašęs 11 bendradarbiavimo sutarčių su Panevėžio miesto PASPĮ, veiksmingas bendradarbiavimas vyksta tik su 4-iomis. 
 

 
A. Kuzmienė apgailestavo, kad nevyksta efektyvus bendradarbiavimas su PASPĮ ir kvietė aptarti situaciją. Panevėžio miesto savivaldybės VSB nuotr.     
 
      Pasak Panevėžio miesto savivaldybės VSB visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės, atsakingos už minėtos programos įgyvendinimą, Alos Kuzmienės, kasmet didėjant sergamumui širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu Panevėžio mieste, būtina pritraukti kuo daugiau rizikos grupės asmenų į sveikatos stiprinimo programą. Gaila, bet PASPĮ į biurą atsiunčia per mažai savo pacientų, o šiais metais neatsiųstas nė vienas pacientas iš jokios PASPĮ.
 
      Programos koordinatorė A. Kuzmienė ir biuro direktorė Vijolė Miškinienė norėjo išgirsti šios situacijos priežastį ir klausė gydymo įstaigų bei kitų diskusijos dalyvių, kas galėtų paskatinti medikus aktyviau siųsti rizikos grupės asmenis dalyvauti programoje, o pacientus – ne tik pradėti, bet ir baigti 12 mėnesių trunkančius užsiėmimus, kurie padėtų jiems užkirsti kelią insultui, infarktui, išeminėms širdies ligoms, cukriniam diabetui ir kt.
 
      Lietuvos gydytojų sąjungos Panevėžio filialo vadovė Birutė Paškevičienė teigė, kad dabartinė programos įgyvendinimo praktika nėra veiksminga dėl kelių priežasčių: nėra nei finansinės, nei kitos geros motyvacinės sistemos, kuri skatintų itin darbu užimtus medikus papildomai skirti laiko aiškinti pacientui dalyvavimo programoje svarbą, o pacientus – rodyti norą atsakingai rūpintis sveikata. Be to, gydytojos įsitikinimu, esamas užsiėmimų laikas yra per ankstyvas dirbantiems asmenims. Ir ši diskusija turėtų persikelti į didesnę auditoriją, problemai spręsti būtinas politinis sprendimas.
 
      Diskusijos dalyviai iš esmės pritarė šiai nuomonei, taip pat išsakyta daugiau minčių su kokiais siūlymais Panevėžio miesto savivaldybės VSB reikėtų kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM). 
     
      Panevėžio TLK atstovas E. Voras atkreipė dėmesį, kad minėta sveikatos stiprinimo programa glaudžiai susijusi su kita – iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) finansuojama Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programa. Jos vykdymas taip pat lėtėja (lėšos panaudojamos tik 30–40 proc.), tad, E. Voro įsitikinimu, jei medikams pavyktų suintensyvinti šios programos įgyvendinimą, efektyviau būtų vykdoma ir pirmoji programa. Kadangi esminis abiejų programų skirtumas yra tas, kad biuro koordinuojamoje ir moterys, ir vyrai gali dalyvauti nuo 40 metų, o finansuojamoje iš PSDF biudžeto – moterys nuo 50 metų, prieita prie išvados, kad programų dalyvių amžių tikslinga siūlyti suvienodinti.
 
      Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vedėjas priminė, kad neseniai įsigaliojo teisės aktas, leidžiantis plėsti šeimos gydytojų komandas –  įdarbinti papildomai slaugytojo padėjėją, gyvensenos medicinos specialistą, socialinį darbuotoją ar kineziterapeutą. Šiuos naujus specialistus galima bus įtraukti į  širdies ir kraujagyslių ligų programų vykdymą, jie turėtų nuimti nemažą krūvį nuo šeimos gydytojų.
 
      Panevėžio miesto savivaldybės VSB duomenimis, sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat cukriniu diabetu Panevėžyje per pastaruosius keletą metų didėja. Ypač šoktelėjo į viršų sergamumo hipertenzinėmis ligomis ir cukriniu diabetu rodiklis 2017 m. Tais metais gerokai išaugo ir mirtingumo rodiklis nuo pastarosios ligos. Kai kurie sergamumo rodikliai lenkia šalies vidurkį.
Panevėžio miesto savivaldybės VSB, apibendrinęs diskusijos dalyvių siūlymus, ketina juos pateikti Panevėžio miesto savivaldybei ir SAM.
 
             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
 
 
      Dėl dalyvavimo Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programoje galite skambinti Panevėžio miesto savivaldybės VSB visuomenės sveikatos stiprinimo specialistei Alai Kuzmienei tel. (8 45) 46 75 06 arba rašyti el. paštu ala.kuzmiene@panevezysvsb.lt.
 
Rūpimus klausimus ligonių kasai galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba telefonu (8 5) 232 2222.
 
Ligonių kasos kviečia:

• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
2019-03-05
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: