PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Abiturientai sportininkai į ligonių kasą atvyko su krūva klausimų

Vaizdžiai  ir populiariai perteikta informacija apie sveikatos apsaugos sistemą (autorius – Evaldas Mogulevičius) – puikus būdas jaunimui susipažinti su ja.

Praėjusiais mokslo metais į mokyklą Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistus pakvietusi sportininkus ruošianti Panevėžio Raimundo Sargūno gimnazija, šiais mokslo metais savo abiturientams pasiūlė apsilankyti Panevėžio TLK. Gimnazistams rekomenduota pasiklausyti svarbių dalykų apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), apžiūrėti ligonių kasą.

Sporto gimnazijos abiturientai savo ruožtu parodė išskirtines žinias ir išskirtinį susidomėjimą PSD ir sveikatos priežiūra. Savo brandumu jauni žmonės nenusileido suaugusiųjų auditorijoms, tad neabejotinai gimnazistų žinios baigus mokyklą turėtų pasitarnauti jų pačių labui.

      Svečiams pirmiausia pristatytas Gyventojų aptarnavimo skyrius, paaiškinta, kokios paslaugos gyventojams jame teikiamos. Vėliau parodyta vaizdo medžiaga apie sveikatos apsaugos sistemą –  kaip ji veikia, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus, taip pat pristatytos 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamos, supažindinta su išlaidomis, ligonių kasų struktūra.

      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Nakrošienė abiturientams papasakojo apie valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijas, PSD nepertraukiamumo svarbą ir įmokas, sveikatos draudimo tvarką, aktualią tą mėnesį, kai baigiasi PSD galiojimas, mokinių ir studentų PSD detales, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) įsigijimo ir panaudojimo tvarką ir pan. Mokiniai įspėti, kad jiems neužilgo reikės patiems pradėti rūpintis savo PSD, aiškinta, kaip nesielgti, kad nesusidarytų žala PSDF biudžetui.

L. Nakrošienė abiturientams pasakojo apie sveikatos draudimo nepertraukiamumo svarbą ir PSD įmokas, o šie uždavė daugybę jiems rūpimų klausimų. 

 

      Po pokalbio su gimnazistais, surengta trumpa viktorina, per kurią patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti. Gimnazistai kartu su klasės auklėtoja Laima Adomoniene ir profesijos patarėja Vaida Repoviene  ir patys uždavė daugybę klausimų ligonių kasos specialistams – pademonstravo ne tik rimtą susidomėjimą PSD sistema, bet parodė, jog žino kai kuriuos dalykus.

      Svečius domino, kokio dydžio PSD įmokos nuskaitomos nuo kiekvienos veiklos, ar reikia mokėti PSD, jei asmuo mokosi ir dirba, kokių specialistų trūksta Panevėžio TLK, kokius mokslus reikia baigti norint įsidarbinti ligonių kasoje, kokie yra šios įstaigos darbuotojų atlyginimai, kuo skiriasi Valstybinės ligonių kasos ir teritorinių ligonių kasų veikla, ar gali ligonių kasos darbuotojai siūlyti įstatymų pakeitimus.

      Gimnazijos atstovai klausė, kodėl už sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigose neretai prašoma primokėti, o žmonės skelbia savo banko sąskaitas ir prašo finansinės paramos gydymui, jei ligonių kasoje teigiama, kad paslaugos apmokamos iš PSDF biudžeto. Taip pat juos domino, ar teisėtai mokama už odontologines medžiagas ir priemones, ar galima nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas privačiose gydymo įstaigose, kokią dalį išlaidų ligonių kasa apmokėtų užsienyje suteiktos medicininės reabilitacijos, jei ji kainuotų pigiau nei Lietuvoje.

      Panevėžio TLK specialistai atsakė į užduotus klausimus ir džiaugėsi, kad mokiniai atvyko nusiteikę ne tik klausytis, bet ir išsiaiškinti daugelį jiems rūpimų dalykų.

     Pokalbis su Raimundo Sargūno gimnazijos abiturientais antrus metus bendradarbiavimą su Panevėžio miesto gimnazijomis pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą tęsiančiai Panevėžio TLK – tai jau penktas susitikimas su abiturientais šiais mokslo metais. Įstaigos siekis – suteikti būsimiems studentams ar darbuotojams pradinių žinių apie PSD sistemą, jos principus, draudimo galimybes, ESDK ir kt.  

 

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222.

 

Ligonių kasos kviečia:

 

 

2019-02-14
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: