PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Po ilgos merų diskusijos – pasiryžimas Utenoje steigti greitosios medicinos pagalbos dispečerinę

     Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Jonas Narbutas ir direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Sveikatos departamento Specializuotos medicinos pagalbos skyriaus vedėju Arūnu Anužiu bei Valstybinės ligonių kasos prie SAM Sveikatos priežiūros paslaugų departamento Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vyr. specialistu Alfredu Taminsku praėjusį penktadienį lankėsi Utenos rajono savivaldybėje, kur susitiko su Utenos apskrities rajonų merais ir greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančių įstaigų vadovais. Šio susitikimo tikslas – aptarti GMP reformos įgyvendinimo klausimą.

     J. Narbutas savivaldybių vadovams priminė, jog yra išleistas sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl GMP reformos ir, siekiant jį vykdyti, būtina steigėjams apsispręsti, kaip toliau bus teikiamos GMP paslaugos Utenos apskrityje. Kitaip tariant, nuo liepos 1 d. privalės veikti viena GMP dispečerinė Utenoje, o kitų rajonų savivaldybės turi nuspręsti – GMP paslaugas jų teritorijos gyventojams teiks tos pačios įstaigos ar ši paslauga bus perduota gretimo rajono įstaigai, savo rajone paliekant tik pastotes. UAB „Dekbera“ direktoriaus Alberto Dekino paprašyta pristatyti, kaip nauja GMP sistema veikia Vilniaus apskrityje.

     Svečias teigė, kad jo vadovaujama įmonė GMP projektus vykdo ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. A. Dekinas parodė programinės įrangos veikimo schemą, detaliai papasakojo, kaip perduodama informacija kompiuteriams, kokios yra kompiuterių monitorių tarpusavio sąsajos, kaip galima sekti automobilių vykimo laiką ir jį koreguoti.

     Ignalinos rajono merui Broniui Ropei pasiteiravus, kaip pas ligonius vykstama pagal adresus, nesančius registre, A. Dekinas informavo, kad naudojami naujausi registro duomenys, kurie atnaujinami kartą į ketvirtį.

     Utenos apskrities rajonų merai domėjosi, kiek kainuoja Vilniuje veikianti sistema, kodėl dispečerinės paslaugų neteikia bendrosios pagalbos centras.

     Utenos rajono meras Alvydas Katinas tvirtino, kad Utenos savivaldybė pasirengusi suremontuoti GMP dispečerinei būtinas patalpas, tik tegul joms būna paskirta reikiama įranga. Meras klausė, kas trukdo šią įrangą įsigyti.

     Nors savivaldybių vadovai uždavė daugybę klausimų SAM, VLK atstovams ir pradėjo ilgą diskusiją dėl tolesnio GMP paslaugų teikimo, atsiradus siūlymams dispečerinės paslaugas perkelti į Visaginą, perduoti Panevėžio GMP stočiai ar vilniečiams, Utenos meras patikino, jog yra visos galimybės dispečerinę įkurti Utenoje, tik svarbu sulaukti galutinio sprendimo dėl įrangos jai.

     Daugelis merų sutiko, kad GMP reforma yra reikalinga bei logiška, tik reikia gerai apgalvoti, kaip vyks jos įgyvendinimas. Merus domino, ar savivaldybės gali pačios prisidėti prie savo rajono GMP brigadų išlaikymo, ar po reformos keisis brigadų finansavimas. Klausimas dėl rajonų GMP paslaugų sujungimo, anot Ignalinos rajono mero B. Ropės, dar nėra baigtas spręsti.

     Kilus nuogąstavimui, kad sumažinus GMP automobilių skaičių apskrityje gali nebebūti galimybės tinkamai užtikrinti paslaugos teikimo, J. Narbutas pažymėjo: išanalizavus GMP automobilių darbo laiką paaiškėjo, kad GMP pajėgos iki šiol buvo išnaudojamos tik 30 proc.
 

     Užsitęsus diskusijai dėl GMP paslaugų finansavimo, A. Čiplienė pažymėjo, jog nuo 2011 m. GMP paslaugos finansuojamos pagal statistinį gyventojų skaičių. Kaimo ir miesto gyventojų paslaugos įkainis skiriasi.
 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2012-01-24
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: