PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Per dvejus metus gydytojams ir slaugytojams atlyginimai Lietuvoje kilo beveik trečdaliu

 

      Per dvejus metus viešosiose gydymo įstaigose dirbančių gydytojų vidutinis darbo užmokestis (VDU) pakilo 364 eurais (28 proc.), o slaugytojų – 196 eurais (29 proc.), rodo sausio-spalio mėnesių statistika. Daugiausiai atlyginimai kilo šių metų gegužės-birželio mėnesiais: gydytojams vidutiniškai 17,1 procento, o slaugytojams – vidutiniškai 19 procentų palyginti su 2018 m. sausio-balandžio mėnesiais.

 

      Nuo šių metų didėjo ir gydytojų rezidentų algos, tam papildomai buvo skirta 1,4 mln. eurų. Nuo sausio mėnesio jaunesniojo rezidento alga didėjo nuo 391,5 Eur iki 463,75 Eur, o vyresniojo rezidento alga – nuo 495,9 Eur iki 530 Eur (su darbdavio socialinio draudimo įmokomis: jaunesniojo – 614,84 Eur, vyresniojo – 702,67 Eur). Kitais metais stipendijai tapus dalimi medikų rezidentų atlyginimo, jaunesniųjų rezidentų vidutinis darbo užmokestis su darbdavio socialinio draudimo įmokomis sieks 1345,67 Eur., o vyresniųjų rezidentų – 1434,20 Eur. Beje, praėjusių metų pabaigoje pirmą kartą Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) veiklos istorijoje ministro Aurelijaus Verygos įsakymu rezidentų algoms iš sutaupyto SAM biudžeto buvo skirta beveik 100 tūkst. eurų – vyresniesiems rezidentams buvo išmokėtos daugiau nei 80 eurų siekiančios vienkartinės išmokos.

 

      Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Astos Kubilienės teigimu, tai didžiausias medikų darbo užmokesčio šuolis, kurį įgyvendinti pasisekė bendromis medikų profesinių sąjungų, SAM ir kai kurių Seimo Sveikatos reikalų komiteto narių pastangomis.

 

      „Kaip ir buvo sutarta, didinant darbo užmokestį buvo orientuojamasi į mažiausias pajamas gaunančius medikus – slaugytojus. Jų darbo užmokesčio augimas beveik pasiekė sutartą 20 procentų ribą. Ir čia nesirengiame sustoti – medikų atlyginimai ir toliau bus didinami taip, kaip sutarta su profsąjungomis“, – sako A. Kubilienė.
 
      Ministras A.Veryga teigia, kad stabilus medikų atlyginimų augimas yra numatytas dar dvejiems metams į priekį.

 

      „Sutarta, kad iki 2020 metų antrojo pusmečio vidutinis gydytojų darbo užmokestis turi siekti ne mažiau kaip 3 šalies VDU, o slaugytojų – ne mažiau kaip 1,5 VDU. Kaip ir iki šiol, dėsime visas pastangas,  kad šis pažadas medikams būtų įgyvendintas“, – tvirtina ministras A. Veryga.

 

      SAM primena, kad šių metų gegužės  mėnesį šių metų medikų darbo užmokesčio fondas buvo padidintas beveik 100 mln. eurų. Deja, ne visos gydymo įstaigos tinkamai vykdo SAM ir medikų profsąjungų susitarimą – kai kurių jų vadovai gerokai vėlavo didinti atlyginimus ar kelia juos ne tiek, kiek buvo numatyta susitarime. Ir tai dar kartą patvirtina, kokia išties reikalinga yra sveikatos sistemos struktūrinė pertvarka – jei valstybė rado būdą, kaip išspęsti medikų atlyginimų didinimo problemą, tam neturi trukdyti sistemos trūkumai. 
 
      Su gydymo įstaigomis, kuriose nepakankamai keliami atlyginimai medikams, SAM, profesinės sąjungos ir teritorinės ligonių kasos dirba individualiai. Tai jau duoda rezultatų: palyginti su gegužės-birželio mėnesiais, kai buvo panaudota 83 proc. tam laikotarpiui skirtų PSDF biudžeto lėšų, gegužės-spalio mėnesiais panaudota jau 86 proc. šiam laikotarpiui skirtų lėšų. Neatmetama galimybė, kad darbui su tomis įstaigomis, kuriose pokyčiai vyksta per vangiai, pasitelkti ir savivaldybių administracijas – gydymo įstaigų steigėjas ir toliau kontroliuoti darbo užmokesčio didinimą kiekvienoje gydymo įstaigoje.
 

SAM Spaudos tarnyba

 

 

 

 

2018-12-11
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: