PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
A. Veryga: „Būtinus kompensuojamus vaistus gali įsigyti vis daugiau žmonių“

 

      Statistika rodo, kad sunkiomis ligomis sergantys žmonės turi vis daugiau galimybių įsigyti jų gydymui gyvybiškai svarbių kompensuojamų vaistų. To pasiekti pavyko per šiuos metus ne tik išplėtus kompensuojamųjų vaistų sąrašą, bet ir sutaupius 15 mln. eurų. Skaičiuojama, jog pradėjus įgyvendinti kainodaros pakeitimus, perkančiam kompensuojamus vaistus, mokama paciento priemoka už receptą vidutiniškai sumažėjo apie 2,8 euro.
 
      Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Lietuvoje kasdien šimtai žmonių išgirsta skaudžias diagnozes, kovoja ir gyvena su įvairiomis ligomis bei negalavimais.

      „Deja, kol kas pirmaujame Europoje pagal širdies ir kraujagyslių ligomis sergančiųjų skaičių, daugybė žmonių kovoja su vėžiu, gyvena su diabetu. Kiekviena liga yra didelis iššūkis ir išbandymas, rūpestis ligoniui, jo artimiesiems, medikams. O žinojimas, kad reikalingi vaistai ar gydymo priemonės yra prieinamos ir kompensuojamos, tą rūpestį bei nerimą gerokai sumažina. Būtent to ir siekėme išplėsdami kompensuojamųjų vaistų sąrašą“, - sako A. Veryga.
Anot ministro, šie pokyčiai ir daugiau galimybių sergantiems ypač svarbu, nes 30 proc. mūsų šalies  pacientų serga kraujotakos sistemos ligomis ir net 8 proc. yra diagnozuotas onkologinis susirgimas.

      Higienos instituto duomenimis, pernai naujai diagnozuotų onkologinėmis ligomis sergančių  pacientų padidėjo apie 1000 ir šiuo metu siekia beveik 25 tūkst., o diabetas pirmą kartą nustatytas net 5 tūkst. pacientų per metus ir juo serga 19 tūkst. gyventojų. Sparčiausiai auga kraujotakos ligomis sergančiųjų skaičius, kuris per metus augo 31 tūkst. naujų atvejų ir šiuo metu sudaro beveik 228 tūkst. pacientų.

      Pernai kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones vartojo apie 40 proc. visų Lietuvos gyventojų, tad panaši tendencija prognozuojama ir 2018 metais. Daugiausia, net 66 proc. visų pacientų, vartojančių kompensuojamuosius vaistus ligoms gydyti, serga kraujotakos ligomis. Šios grupės vaistams paciento priemokos sumažėjo apie 35 proc., o nervų sistemą veikiančių vaistų grupėje, kurią vartoja apie 18 proc. pacientų - apie 27 proc.

      Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, pakeitus vaistų bazinių kainų ir paciento priemokų apskaičiavimo tvarką, priemoka pacientams vidutiniškai mokama už receptą sumažėjo per pusę - nuo 5,7 iki 2,86 euro.

      „Matome labai aiškią teigiamą dinamiką ir pagal 2018 m. trečiojo ketvirčio duomenis prognozuojame, kad 2018 m. pacientų priemokų suma sumažės apie 27 proc. nuo 55 iki 40 mln. eurų. Šie 15 mln. eurų turi labai aiškią ir apčiuopiamą vertę kiekvienam pacientui. Sutaupymo rezultatus pajus pačios įvairiausios ligonių grupės, nes pradėtas kompensuoti 41 naujas vaistas bei padidinti kompensavimo lygmenys“, - pažymėjo viceministrė K. Garuolienė.

      Viceministrės  K. Garuolienės teigimu, ne tik kainos, bet ir prieinamumo pokytį pajuto labai įvairios pacientų grupės: nuo onkologinėmis ligomis, sergančiųjų iki paliatyvios slaugos reikalaujančių ligonių.

      Šiemet, įrašius naujas veikliąsias medžiagas ir indikacijas, pradėtas kompensuoti 41 naujas vaistas, kuriuo iki šiol gydymas nebuvo kompensuotas. Pacientams nuo lapkričio mėn. yra prieinamas gydymas kompensuojamaisiais vaistais, skirtais lėtiniam hepatitui C, melanomai, limfomai kiaušidžių ir (arba) kiaušintakių, plaučių ir krūties vėžiui, ir kitoms ligoms gydyti, proveržiniam skausmui, esant onkologiniam susirgimams, mažinti. Autoimuninės kilmės ligoms gydyti vaistai perkelti į A sąrašą, o nuo sausio 1 d. kardiologinėmis ligomis sergantiems reikalingų vaistų kompensavimo lygis pakeltas iki 100 proc. Taip pat pirmą kartą per daugelį metų papildytas kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašas ir padidintas išrašomų medicinos pagalbos priemonių kiekis.

Visus teisės aktus galima rasti Teisės aktų registre
 
 
SAM Spaudos tarnyba
 

 

2018-12-12
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: