PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ligonių kasoje – susitikimas su Panevėžio apskrities savivaldybių vadovais

     Sausio 10-ąją VšĮ Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) iniciatyva TLK patalpose surengtas Panevėžio apskrities rajonų merų, jų pavaduotojų ir GMP paslaugas teikiančių įstaigų vadovų susitikimas su Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) bei ligonių kasos atstovais. Susitikimo tikslas – aptarti su GMP pertvarka susijusius klausimus: paraginti savivaldybių vadovus priimti sprendimą dėl tolesnio GMP paslaugų teikimo bei tiesiogiai informuoti juos, kaip Panevėžio GMP stotis pasirengusi teikti dispečerinės paslaugas, atsakyti į savivaldybių ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovams rūpimus klausimus. Panašus susitikimas antroje šio mėnesio pusėje planuojamas Utenoje.

     Panevėžio miesto GMP stoties direktorius Vilius Mitka ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Janina Gaidžiūnaitė susirinkusiuosius informavo, jog šiuo metu yra baigiamas spręsti patalpų skyrimo dispečerinei klausimas. Yra numatytos dvi vietos, kur būtų galima perkelti Panevėžio GMP stotį – Respublikos g. ir Sietyno g. Tikimasi, jog klausimas, į kurias patalpas bus perkelta įstaiga, centralizuotai teiksianti GMP dispečerinės paslaugas, išsispręs maždaug per mėnesį. Tuomet bus skelbiamas konkursas radijo ryšio paslaugoms pirkti. Nauja GMP paslaugų teikimo sistema, anot V. Mitkos, pirmiausia turėtų pradėti veikti Panevėžio mieste, o paskui – plėstis į apskrities rajonus.

     Kadangi Vilniaus GMP stotis nuo šių metų jau perėmė funkcijas iš kai kurių jos apskričiai priklausančių rajonų savivaldybių GMP dispečerinių tarnybų ir pirmieji pradėjo dirbti pagal naują GMP veiklos modelį, radijo ryšio sistemą vilniečiams diegusios UAB „Dekbera“ direktorius Albertas Dekinas trumpai pristatė, kaip Vilniuje ši sistema veikia, kiek dispečerių dirba, kaip jie priima gyventojų skambučius ir nukreipia juos GMP ekipažams, kiek tai užtrunka.

     Gydymo įstaigų vadovams pasiteiravus, kaip bus perduodamas iškvietimas, sakykime, iš Kupiškio į Panevėžį, V. Mitka informavo, jog perdavimą planuojama atlikti skaitmeniniu radijo ryšiu. A. Dekino tvirtinimu, Vilniuje fiksuoti pagalbos prašančiojo telefono numerį, adresą užtrunka 2 min. Tuomet sistema pasiūlo arčiausiai įvykio vietos esantį GMP automobilį, perduodamas pranešimas vairuotojui ir stebima, kad per 15 min. automobilis pasiektų nurodytą vietą. Artimiausiu metu vietoj esamo ryšio bus diegiamas patikimesnis palydovinis ryšys, pranešimai ir pokalbiai bus įrašomi į serverį, kad, reikalui esant, juos būtų galima peržiūrėti.

     Susirinkusieji domėjosi, kokiu būdu pranešimus gaus felčeriai, kaip bus nustatoma, į kurią ligoninę pacientą vežti, ar nebus jie vežami į to miesto ligoninę, kurio automobilis vyks į iškvietimą, kaip automobiliai bus aprūpinami įranga, ar nesumažės paslaugos finansavimas.

     Kaip teigė SAM Asmens sveikatos departamento Specializuotos medicinos pagalbos skyriaus vedėjas Arūnas Anužis, tai yra pirmas bandymas padaryti Lietuvoje tai, ko iki šiol nebuvo, todėl natūralu, kad kyla įvairių nuogąstavimų. Svečias patikino, kad sveikatos apsaugos ministro įsakymu yra patvirtinta, kokio profilio paslaugas kurios ligoninės teikia, todėl nebus pagrindo vežti pacientus tik į savo miesto ligonines. Tam, kad GMP paslaugos būtų suteiktos kaip galima greičiau, pavyzdžiui, Vilniuje GMP pastočių vietos keistos keletą kartų, atsižvelgus į iškvietimų srautus. Dėl finansavimo A. Anužis pažymėjo, jog pinigai bus skiriami ne Panevėžio ar Kupiškio miestui, bet konkrečių miestų ir rajonų gyventojams. Ministerijos atstovas apgailestavo, kad GMP įrangai įsigyti iš pradžių buvo numatyta skirti 2 mln. Lt, tačiau Vyriausybei pakoregavus biudžetą, liko tik apie 1 mln. Lt. Dėl šios priežasties centralizuoto GMP ryšio užtikrinimas šiek tiek vėluoja.

     TLK direktorius Jonas Narbutas pabrėžė, jog po pertvarkos už dispečerinės paslaugas bus mokama tik Panevėžio ir Utenos GMP stotims, GMP paslaugos ir toliau bus finansuojamos pagal statistinį gyventojų skaičių. Didesnis finansavimas galimas sujungus brigadas. J. Narbutas akcentavo, kad dėl brigadų jungimo ir vieningos GMP sistemos sukūrimo reikia apsispręsti jau dabar, todėl merams ir jų pavaduotojams siūlė pagalvoti, kurios savivaldybės galėtų perimti paslaugos teikimą, o kurioms tikslinga jį perduoti.

     Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie SAM Sveikatos priežiūros paslaugų departamento Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vyr. specialistas Alfredas Taminskas teigė, kad ministro įsakymas leidžia įstaigoms sudaryti trišales paslaugų teikimo sutartis ir toliau GMP paslaugas teikti įprastai. Be abejo, yra ir privačių įmonių, norinčių perimti GMP paslaugų teikimą, tačiau savivaldybėms būtina gerai apgalvoti, ar reikia šias paslaugas perduoti joms. Privačios įmonės GMP paslaugas teikia šiaurinėje Klaipėdos dalyje, Visagine, Šilalėje, iš dalies – Kaune.

     Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis pripažino, kad su permainomis susitaikyti visada sunku, bet šiuo atveju jos reikalingos. Ir vis dėlto svarbiausia – kad gyventojams paslauga būtų teikiama kokybiškiau. Pasvalio ir Biržų rajonų savivaldybių merus – Gintautą Gegužinską bei Irutę Varzienę – labiausiai domino būsimas GMP paslaugų finansavimas. Rokiškio rajono savivaldybės vicemeras Egidijus Vilimas sakė, jog šiuo atveju būtina ne tik aptarti planus, bet ir įvertinti iššūkius.

     VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos vadovei Irenai Janušonienei pripažinus, jog atskyrus GMP paslaugas nuo šeimos gydytojų paslaugų teikimo, labai sumažėjo GMP automobilių kuro sąnaudos, SAM atstovas konstatavo, jog iki šiol ne vienos įstaigos GMP automobiliai važinėjo ne tik pagal skubius pacientų iškvietimus: išaiškinta, kad net 40 proc. iškvietimų iš tikrųjų yra ne GMP iškvietimai. A. Anužis kvietė GMP pertvarkos įgyvendinimą ir su tuo susijusias problemas spręsti atsižvelgus į gyventojų poreikius, ne įstaigų siaurus interesus. SAM atstovas kvietė teikti tik racionalius pasiūlymus, dėl kurių, reikalui esant, būtų galima dar koreguoti teisės aktus.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2012-01-11
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: