PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Domimasi dantų tiesinimo kompensuojamųjų priemonių skyrimu vaikams

   Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų ortodontinių aparatų, naudojamų vaikų dantims tiesinti, skyrimo. Tėvai teiraujasi, kokiais atvejais skiriamos kompensuojamosios breketų sistemos (nenuimami ortodontiniai aparatai, skirti dantims tiesinti bei sąkandžio anomalijoms gydyti), kodėl vaikams tenka ilgai laukti eilėje, norint nemokamai gauti ortodontinę plokštelę, kai mokamas galima įsigyti be eilės?

  Kaip teigia Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Laima Sakalauskienė, kompensuojamieji ortodontiniai aparatai vaikams, kurių dantys auga netaisyklingai, skiriami pagal 1999 m. sausio mėnesį sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą tvarką. Tuo pačiu sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas ligų ir ortodontinių anomalijų (nukrypimų nuo normos), kurioms gydyti naudojamos PSDF biudžeto lėšomis apmokamos nuimamosios ir profilaktinės plokštelės bei breketų sistema, sąrašas. Vadovaujantis šiuo sąrašu, breketai vaikams gali būti skiriami tik esant įgimtoms veido bei žandikaulių anomalijoms ir deformacijoms – gomurio defektams, lūpos nesuaugimui, įgimtoms kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydoms ir kt. Šiuos nukrypimus nustato gydytojas ortodontas. Praktika rodo, kad tokių diagnozių vaikams nustatoma labai retai. Vadinasi, labai retai skiriama ir kompensuojamųjų breketų.

  Kur kas dažniau vaikams skiriamos PSDF biudžeto lėšomis apmokamos ortodontinės plokštelės, todėl paslaugos tenka laukti, juolab kai įstaigose, sudariusiose sutartis su TLK dėl minėtų paslaugų teikimo, trūksta gydytojų ortodontų. Panevėžio TLK veiklos zonoje kompensuojamosios ortodontinės plokštelės dedamos dviejose įstaigose – VšĮ Panevėžio miesto stomatologijos ir VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikose. Abiejose įstaigose dirba po vieną gydytoją ortodontą.

  Sulaukus pastebėjimų, kad Panevėžio mieste vaikams ilgai tenka laukti eilėje, norint nemokamai gauti ortodontinę plokštelę, TLK Kontrolės skyriaus specialistai atliko duomenų apie suteiktas paslaugas miesto stomatologijos poliklinikoje analizę. Nustatyta, kad ortodontas įstaigoje dirba visu krūviu, o mokamos plokštelės dedamos dirbant papildomai ir jų dalis, palyginti su dedamomis nemokamai, yra nedidelė. Apskritai kompensuojamųjų ortodontinių plokštelių vaikams skiriama gana daug. Pernai VšĮ Panevėžio miesto stomatologijos poliklinikoje buvo įdėtos 1134 iš PSDF biudžeto kompensuojamos plokštelės (mokamų – 60), VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje – 579 (mokamų – 37). Per devynis 2011 m. mėnesius miesto stomatologijos poliklinikoje įdėtos 1134 kompensuojamosios ir 47 mokamos, rajono poliklinikoje – 507 kompensuojamosios ir 44 mokamos ortodontinės plokštelės. Breketų sistemų pernai nė vienoje iš minėtų įstaigų vaikams neskirta, šiais metais mieste jų buvo įdėta 19-ai vaikų ir už visas mokėjo tėvai.

  Taigi norint įsigyti nemokamai gydytojo vaikui paskirtą ortodontinę plokštelę, gali tekti laukti eilėje. Iš Panevėžio miesto stomatologijos poliklinikos gauta informacija, kad šiuo metu eilė dėl plokštelių šiek tiek trumpėja, nes padidintas gydytojo ortodonto darbo krūvis. Negalintieji ar nenorintieji laukti eilėje turi galimybę už paslaugą mokėti savo lėšomis. Išsamesnės informacijos teirautis tel. (8 45) 59 62 63.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-11-09
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: