PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ligonių kasos specialistai lankėsi Panevėžio pataisos namuose

S. Paulauskienė papasakojo apie PSD įmokų mokėjimo, būtinosios pagalbos teikimo ES šalyse tvarką, ESDK galiojimą ir kt. 

      Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šią savaitę organizavo Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistų susitikimą su Panevėžio pataisos namų pareigūnais ir kitais darbuotojais. Ligonių kasos atstovai pakviesti į moterų įkalinimo įstaigą supažindinti jos darbuotojus su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, principais ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka – tai, kas aktualu dirbantiems, netekusiems darbo, turintiems didelį darbo stažą, keliaujantiems ir norintiems gauti sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje ar užsienyje asmenims ir kt.  
 
      Pirmiausia į susitikimą susirinkusiems Pataisos namų darbuotojams pristatyta pati PSD sistema, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas ir jo paskirstymas, teritorinių ligonių kasų pagrindinė veikla ir funkcijos.
 

Pataisos namų darbuotojams ne tik kalbėta apie PSD sistemą, bet ir parodyta vaizdo medžiaga apie sveikatos apsaugos sistemos esmę.
     
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė papasakojo apie PSD įmokų mokėjimo tvarką: kas ir kaip jas turi mokėti, kurios asmenų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis, kiek galioja PSD, kai nutraukiama darbo sutartis, kokios garantijos ir su kokia sąlyga suteikiamos dar vieną mėnesį po to, kai PSD galiojimas baigiasi ir kt. Daug dėmesio skirta būtinosios pagalbos teikimo Europos Sąjungos (ES) šalyse ir Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) galiojimo klausimui, kalbėta apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, galimybes gydytis mūsų šalyje tiems, kurie gyvena ir dirba užsienyje.

      Susitikimas parodė, kad Pataisos namų darbuotojams sveikatos draudimas nebuvo gerai žinoma sritis, tačiau yra labai aktuali. Susirinkusieji apipylė ligonių kasos atstovus įvairiausiais aktualiais klausimais.
 
      Susitikimo dalyvius domino, ar gyventojai, savarankiškai mokantys PSD įmokas ir tie, už kuriuos mokamos įmokos, gauna vienodas sveikatos priežiūros paslaugas, teiravosi, kaip gyventojams žinoti, kur baigiasi būtinoji medicinos pagalba, kad nepakliūtų į finansinius spąstus kitoje Europos Sąjungos šalyje. Pataisos namų darbuotojai klausė, ar asmuo lieka apdraustas, jei išeina nemokamų atostogų, į pareigūno pensiją, kaip yra su PSD tų, kurie neišsideklaravę iš Lietuvos, bet dirba ar mokosi užsienyje.

      Susirinkusiuosius taip pat domino Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) galiojimo ir paslaugų teikimo pasinaudojant ja klausimai: kaip elgtis, kai ESDK pamirštama namuose, ką pirmiau pateikti užsienio gydymo įstaigoje – ESDK ar papildomą privatų draudimą įrodantį dokumentą.  

      Panevėžio TLK specialistų klausta, kaip gauti siuntimą pas gydytojus specialistus, kaip elgtis, jei tyrimams registruojama paciento nepaklausus, kur jis juos nori atlikti, kodėl negalima kai kuriose gydymo įstaigose užsiregistruoti iš anksto bet kuriuo metu, kokia medicininė reabilitacija priklauso pareigūnams.

      Pataisos namų Sveikatos priežiūros tarnybos viršininkę Eugeniją Marksienę domino, kas apmoka nuteistųjų sveikatos priežiūros paslaugas. Ji atkreipė dėmesį: gydytojai labai nenoriai priima apžiūrėti nuteistąsias ir tvirtina, kad už tai jiems nebus sumokėta. Medikė įsitikinusi, kad „barzdotą“ teisinę sistemą, susijusią su nuteistųjų gydymu, būtina tvarkyti ir klausė, kas tą turėtų padaryti.

      Pataisos namų darbuotojams atsakyta į klausimus. Po susitikimo jo dalyviai stebėjosi, kiek nemažai iki šiol nežinota apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką. Taip pat pasidžiaugta, kad  toks susitikimas organizuotas.
 
 
             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222.

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
2018-12-07
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: