PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Į sveikatos priežiūrą pažvelgta draudžiamųjų akimis

S. Paulauskienė kalbėjo apie ASPĮ pareigas draudžiamųjų akimis. Panevėžio TLK nuotr.

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) atstovai, pakviesti skaityti pranešimą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos kartu su portalu www.emedicina.lt organizuotoje konferencijoje „Vidaus ligos: diagnostika ir gydymas“, vykusioje Panevėžyje, atkreipė dėmesį į tai, ko gyventojai tikisi iš gydymo įstaigų, kas jų kartais netenkina ir dėl ko skundžiasi atvykę į ligonių kasą.
 
      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė, pristatydama pranešimą į konferenciją susirinkusiems Panevėžio apskrities įvairių specialybių gydytojams ir slaugytojams, kalbėjo apie asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) pareigas draudžiamųjų akimis.
 
      Paminėta, kad 2017 m. Panevėžio TLK (asmeniškai, telefonu ir raštu) sulaukė 79 615 gyventojų paklausimų. Maždaug 30 proc. teiravosi  apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, tyrimų skyrimo tvarką, priemokų pagrįstumą, medicininę reabilitaciją  ir kt. Į ligonių kasas gyventojai kreipėsi negavę reikiamos informacijos iš gydymo įstaigų, įžvelgę neteisėtų mokėjimų atvejus, tikslios informacijos trūkumą ir kt.
 
      Kadangi ASPĮ pareiga yra gyventojams ne tik teikti paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis,  bet ir informaciją, kaip tas paslaugas gauti, kurios yra mokamos, o kurias apmoka ligonių kasos, kur kreiptis pirminės ASPĮ nedarbo laiku, detaliau paminėti atvejai, kurios informacijos labiausiai pasigenda gyventojai. Taip pat pažymėta, kaip svarbu ASPĮ savo interneto svetainėse teikti teisingą ir tikslią informaciją, nes gyventojai tokia informacija labai pasitiki.
 
      Perduotas medikams ir gyventojų pageidavimas neteikti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų, jei pacientas galbūt neapdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), ir taip apsaugoti jį nuo žalos PSDF biudžetui padarymo, nes žala padaroma, kai gyventojai, nedrausti PSD, gauna sveikatos priežiūros paslaugas. Pavyzdžiui, Panevėžio TLK yra išsiuntusi raginimus 1058 asmenims dėl žalos PSDF biudžetui atlyginimo už 2016 metus. Ši žala sudaro daugiau kaip 50 tūkst. Eur. 
 

 Į konferenciją susirinko apie 200 Panevėžio regiono medikų. Panevėžio TLK nuotr.
     
      Konferencijos dalyviai informuoti, kaip ligonių kasos aiškina gyventojams tyrimų, medicininės reabilitacijos skyrimo, siuntimų išdavimo tvarką ir kt., priminė, kad tokią pat informaciją pacientai turėtų girdėti ir iš medikų lūpų. Žinodami, kad į PSDF biudžeto lėšomis apmokamos paslaugos kainą yra įskaičiuotos operacijai ar procedūrai atlikti reikalingos medicinos pagalbos priemonės ir medikamentai, gydymo įstaigų atstovai neturėtų prašyti, kad pacientai jų nusipirktų savo lėšomis ir dar sakyti, kad įsigytas priemones kompensuos ligonių kasos – TLK už tai pinigų pacientams negrąžina. 
 
      Kai pacientas savo iniciatyva (ar gydytojui patarus) pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medicinos pagalbos priemones, procedūras už nemokamai jam siūlomus PSDF lėšomis apmokamus visus šiuos dalykus, jis turi mokėti tik kainų skirtumą į ASPĮ kasą.
Konferencijoje minėtos paslaugų teikimo apimtys asmenims, atvykusiems iš kitų Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės šalių, atvykusiųjų ne iš ES šalių
sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sąlygos, paaiškinta, kaip paprasčiau atskirti užsienio šalyse išduotas Europos sveikatos draudimo korteles nuo ten išduotų sveikatos draudimo pažymėjimų.  
 
            
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
2018-10-29
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: