PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Europos sveikatos draudimo kortelė – tik raštu įgaliotam asmeniui

 Vilniaus teritorinės ligonių kasos nuotr. 

   
 
      Kiekvienas, deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje, išvykdamas pasisvečiuoti į kitą Europos Sąjungos (ES) šalį, taip pat į Šveicariją ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalis – Islandiją, Norvegiją, Lichtenšteiną, turi pasirūpinti savo sveikatos draudimu, kad nekiltų problemų dėl kitoje šalyje suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų apmokėjimo.
 
      Tuo tikslu apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), kuri – svarbus finansinis dokumentas, nepelnytai kai kurių gyventojų tokiu nelaikomas. Pavyzdžiui, pernai už Lietuvos gyventojams ES ir EEE šalyse suteiktą būtinąją medicinos pagalbą, kai pasinaudota ESDK, Valstybinė ligonių kasa (VLK) įvairioms šalims sumokėjo beveik 9 mln. eurų.
 
      Pasak Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Sigitos Paulauskienės, bėda yra ta, kad daugelis gyventojų, nemokamai gavę ESDK, nevertina jos kaip finansinio dokumento ir nesupranta, kodėl pasiimti kortelės būtina atvykti pačiam suaugusiajam, jeigu nėra įgaliojimo ESDK paimti kitam prašyme nurodytam asmeniui. Štai neseniai pasipiktinimo dėl to sulaukta iš gyventojo, norėjusio be įgaliojimo paimti ESDK keliems pažįstamiems asmenims.
 
      Panevėžio TLK specialistai primena, kad ESDK išduodama ar keičiama ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo išduoti kortelę gavimo teritorinėje ligonių kasoje dienos. Ją patogiausia užsakyti atvykus į ligonių kasą asmeniškai arba užsakymą iš anksto pateikus per E. valdžios portalą (elektroninę bankininkystę).
 
      Jei kortelė užsakoma užpildžius prašymą per elektroninę bankininkystę, atsiimti gali atvykti pats asmuo arba užsakyme nurodytas įgaliotas asmuo, kuris turi pateikti tik savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 
      Jei asmuo nesinaudoja elektronine bankininkyste, norint atsiimti kortelę už jį, reikia pateikti ne tik savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, prašančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, bet ir notaro patvirtintą įgaliojimą arba įgaliojimo formą, kurią galima rasti VLK interneto svetainėje. Šioje formoje prašymą pildantis ir įgaliojantis asmuo turi užpildyti grafą „Įgalioto atsiimti kortelę asmens duomenys“ ir pasirašyti.
 
       Kortelė išduodama tik gavus asmens prašymo originalą. Ant prašymo blanko turi būti parašas, pasižadant nenaudoti ESDK pasibaigus PSD laikotarpiui ir patvirtinant, kad esate informuotas apie galimas pasekmes, jei naudositės kortele pasibaigus Jūsų ar Jūsų nepilnamečių šeimos narių PSD arba jei prarasite kortelę.
 
       Paradoksalu, bet vieni reikalauja ESDK išduoti kuo greičiau, nenorėdami laukti nė dienos, o kiti, užsisakę kortelę patogiu elektroniniu būdu, elgiasi labai neatsakingai: 2017 m. net 180 asmenų, per E. valdžios portalą užsakiusių ESDK, jų į Panevėžio TLK pasiimti neatvyko ir teigė, kad kortelė jiems nereikalinga, neva tik šiaip sau užpildė prašymą. Neatsiimtas korteles, kurios gaminamos valstybės lėšomis, tenka sunaikinti. Šiais metais Panevėžio TLK neatsiėmusiųjų ESDK jau yra 100.
 

 
Ką dar aktualu žinoti:
 
• Vaiko iki 16 metų kortelę gali atsiimti vienas iš tėvų (įtėvių), globėjas (rūpintojas) ar įgaliotasis asmuo, kartu pateikdamas tėvystę, globą (rūpybą) ar įgaliojimą patvirtinančius dokumentus arba oficialias jų kopijas, jeigu jų nebuvo pateikęs kartu su prašymu, ir savo asmens dokumentą, jei šių dokumentų nepateikė kartu su prašymu.
 
• Atsiimant naują ESDK, kai senosios galiojimas pasibaigęs, nebegaliojančios kortelės ligonių kasai pateikti nereikia. Keičiant dar galiojančią ESDK, nauja išduodama tik grąžinus ligonių kasai senąją. Beje, galiojanti kortelė apdraustojo pageidavimu gali būti keičiama tik tada, kai iki kortelės galiojimo pabaigos lieka ne daugiau kaip 2 mėnesiai.

• Išvykęs į kitą ES ar EEE šalį be kortelės ir patyręs draudiminį įvykį, apdraustasis PSD nepaliekamas be garantijų, tik tokiu atveju jis  turi sumokėti už suteiktą būtinąją medicinos pagalbą ir grįžęs į Lietuvą pateikti ligonių kasai apmokėjimą patvirtinančius dokumentus. Kompensacija galima, jei paslaugos buvo teiktos ES ar EEE šalies nacionalinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje. Šiai sistemai gali priklausyt ir viešosios, ir privačios gydymo įstaigos.

• Jei neturėdami ESDK užsienyje patekote į ligoninę ar kitą sveikatos priežiūros įstaigą, jos administracijos atstovas gali kreiptis į savo šalies kompetentingąją įstaigą, o ši – į Lietuvos Valstybinę ligonių kasą (VLK) su prašymu atsiųsti patvirtinimą, kad esate apdraustas PSD Lietuvoje. Jei būsite apdraustas, teritorinė ligonių kasa išsiųs sertifikatą, laikinai pakeičiantį ESDK medicinos paslaugas teikiančios šalies kompetentingai įstaigai. Užsienio gydymo įstaigos į teritorines ligonių kasas dažnai kreipiasi ir tiesiogiai.  
 

 
            
Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Daugiau infografikų rasite 
čia.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Ligonių kasos kviečia:

• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

 

 
2018-10-01
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: