PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Neprivaloma konsultuotis įstaigoje, kurioje esate prisirašę

 

      Pacientai, gavę iš šeimos gydytojų siuntimus į konsultacijas, turi teisę konsultuotis bet kurioje antrinio lygio paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį dėl konkrečių konsultacijų apmokėjimo su gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa. Gyventojams neprivaloma kreiptis tik į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose (kuriose yra prisirašę) dirbančius specialistus konsultantus.
 
      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Gyventojų aptarnavimo skyrius iš klientų sulaukia nemažai pastebėjimų su apgailestavimu, kad šeimos gydytojai siunčia pacientus į konsultacijas tik tose įstaigose, kuriose patys dirba. Tokiais atvejais pacientai siuntimų į rankas negauna – daromas įrašas asmens sveikatos istorijoje. Dalis gyventojų yra įsitikinę, kad šeimos gydytojai kitaip elgtis ir negali, nes konsultuotis kitose gydymo įstaigose esą draudžia ligonių kasų patvirtinta tvarka. Taip, anot ligonių kasos klientų, teigia į konsultacijas siunčiantys gydytojai.
 
      Panevėžio TLK informuoja, kad nėra tvarkos, draudžiančios gyventojams pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje teikiamos specializuotos ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos (gydytojo specialisto konsultacijos). Į konsultacijas siunčiama vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro patvirtinta Siuntimų asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti išdavimo, įforminimo ir atsakymų pateikimo tvarkos aprašu (Aprašas).
 
      Šiame Apraše nurodyta, kad pacientui pasirinkus asmens sveikatos priežiūros paslaugas gauti toje pačioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (ASPĮ), kurioje dirba siunčiantysis gydytojas, siuntimo forma gali būti nepildoma – daromas tik įrašas asmens medicinos dokumentuose. Kai pacientas pasirenka kitos ASPĮ gydytoją specialistą ir apie savo pasirinkimą informuoja gydantį gydytoją, siuntimas turi būti išrašomas šio Aprašo nustatyta tvarka. Išduodant siuntimą, pacientas turi būti informuojamas, kuriose ASPĮ (nurodyti bent 3) teikiamos reikalingos paslaugos, o kur jas gauti, pacientas pasirenka pats.
 
      Tokia tvarka galioja išrašant siuntimus ne tik šeimos gydytojams, bet ir gydytojams specialistams (konsultantams): į konsultaciją pas skirtingos profesinės kvalifikacijos gydytojus specialistus ar tos pačios profesinės kvalifikacijos tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas teikiančius gydytojus specialistus siunčiantis gydytojas konsultantas pacientą privalo informuoti, kad šis turi teisę konsultuotis bet kurioje reikiamas paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį dėl konkrečių konsultacijų apmokėjimo su gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa.
 
      Panevėžio TLK prašo į konsultacijas siunčiančių gydytojų pacientams teikti tik tikslią ir išsamią informaciją, kur galima gauti konsultacijas, o pacientui pasirinkus kitą gydymo įstaigą nei ta, kurioje dirba siunčiantysis gydytojas, išrašyti siuntimą  Aprašo nustatyta tvarka. 
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
            
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Ligonių kasos kviečia:

• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
2018-08-02
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: