PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Susitikime su jaunaisiais gydytojais – klausimų lavina ir sugriauti mitai

 

      Neseniai įvyko Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) atstovų susitikimas. Ligonių kasų specialistai džiaugėsi turėdami galimybę ne tik pristatyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą, bet ir tiesiogiai atsakyti į visus jauniesiems medikams rūpinčius klausimus. Tikimasi, kad tokių aktyvių bendradarbiavimo iniciatyvų bus ir ateityje.

 
      Susitikime VLK Tarptautinių reikalų skyriaus patarėja Jūratė Sabalienė skaitė pranešimą „Privalomojo sveikatos draudimo nauda". Diskusijos dalyviams buvo suteiktos bazinės žinios apie tai, kas yra PSD ir kuo jis skiriasi nuo privataus, buvo pristatyti pamatiniai PSD modelio principai ir kokios institucijos šį draudimą įgyvendina. Taip pat susitikime buvo pristatyta pati VLK institucija, aptarta kokios VLK ir teritorinių ligonių kasų funkcijos, apžvelgti artimiausi ligonių kasų veiklos prioritetai, paaiškinta, kuo skiriasi valstybės lėšomis draudžiami asmenys nuo kitų apdraustųjų ir kt.
 
      Pristatydama finansinius rodiklius J. Sabalienė atkreipė dėmesį, kad Lietuva, deja, vis dar yra viena iš valstybių, skiriančių mažiausiai lėšų nuo bendrojo vidaus produkto sveikatos apsaugai (kaip ir Bulgarija, Rumunija). O aptardama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamų dinamiką ir struktūrą patarėja pabrėžė, kad pagal Sveikatos draudimo įstatymą, ligonių kasų veiklos išlaidoms gali būti skiriama iki 2 proc. PSDF biudžeto lėšų. Tačiau faktiškai šioms išlaidoms Lietuvoje PSD vykdančios institucijos skiria ir naudoja apie 1 proc.

 
IMG_6018.jpg
 
Susitikime dalyvavo VLK atstovai (iš kairės): Tarptautinių reikalų skyriaus patarėja J. Sabalienė, direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Zaksas, Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja Lina Noreikienė, Kainų skyriaus vedėja Violeta Kutraitė, Ekonomikos departamento direktorė Simona Adamkevičiūtė. (VLK nuotr.)
 
      Diskusijos metu gydytojai aktyviai domėjosi stacionarinių ir ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų nustatymo metodikomis, sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymo principais, stacionarinių paslaugų kainomis, paslaugų kontrolės mechanizmu, PSDF rezervu ir kokia tvarka jis gali būti panaudojamas, pacientų eilių stebėjimu, konsultacijų pas gydytojus specialistus apmokėjimu ir kitais jiems aktualiais klausimais. Į visus medikams rūpėjusius klausimus VLK atstovai  stengėsi išsamiai atsakyti, išaiškinti tvarkas, ir dažnu atveju netgi teko sugriauti nuo seno įsigalėjusius įsitikinimus.
 
      Sutarta ateityje surengti dar ne vieną tokią VLK ir JGA diskusiją. Tikimasi, kad gilinant medikų žinias apie PSD sistemą, gydymo įstaigų finansavimą už paslaugas bei ligonių kasų veiklos principus, ne tik įnešama aiškumo sveikatos apsaugos sistemoje, bet ir gali būti efektyviau dirbama pacientų labui.
​ 
      Šis susitikimas buvo inicijuotas dar gegužę, kuomet VLK atstovai buvo pakviesti dalyvauti JGA organizuotame ketvirtajame jaunųjų gydytojų forume „TransForm 4.0", kuriame buvo diskutuojama dėl vadybos procesų Lietuvos sveikatos sistemoje. 

Renginio nuotraukas rasite čia​.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos 
Ryšių su visuomene skyrius  
 

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.

 

2018-06-21
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: