PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ligonių kasos: pernai norą gydytis užsienyje išreiškė 95 pacientai

 BNS nuotr.

      Pernai ligonių kasos prašymus kompensuoti planinio gydymo Europos Sąjungos (ES) šalyse išlaidas gavo iš 95 pacientų. Pagal šiuos prašymus Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis kompensuota suma siekė 85,6 tūkst. eurų.

      Lietuvos gyventojai 2017 m. dažniausiai vyko į kaimyninių ES šalių gydymo įstaigas. Jiems buvo atliktos įvairios operacijos, suteiktos gydytojų specialistų konsultacijos, taip pat medicininės reabilitacijos paslaugos, atlikti brangūs tyrimai, jie įsigijo medicinos pagalbos priemonių ir vaistų.

      Daugiausia prašymų kompensuoti gydymo išlaidas ligonių kasos gavo iš tų Lietuvoje apdraustų asmenų, kurie gydėsi Latvijoje (30), Lenkijoje (26), Vokietijoje (17), Estijoje (6), Slovakijoje (6).

      „Nors pernai pacientų prašymų kompensuoti gydymo ES šalyse išlaidas per pastaruosius metus gauta daugiausiai, prašymų visgi nėra daug. Lietuvos žmonės, kaip ir kitų ES valstybių gyventojai, mieliau gydosi savo šalyje. Na, o jeigu jau vyksta gydytis į užsienį, tai renkasi paslaugas arčiau namų, artimiausiose kaimyninėse šalyse  – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Estijoje", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Momkuvienė.

      Daugiausia sprendimų kompensuoti pacientų patirtas išlaidas 2017 m. priėmė Vilniaus TLK – 46. Kitos TLK tokių sprendimų priėmė mažiau: Kauno TLK – 18, Klaipėdos TLK – 11, Šiaulių TLK – 7, Panevėžio TLK – 5, o VLK – 8.

      Mūsų šalies pacientams svarbu žinoti, jog už užsienyje suteiktas paslaugas reikia susimokėti patiems, o tik grįžus galima kreiptis į TLK dėl išlaidų kompensavimo. ES šalyse suteiktų paslaugų išlaidos kompensuojamos tik tokiomis pat kainomis, sąlygomis, kaip jos būtų kompensuojamos Lietuvoje.

      Už Lietuvos ribų sveikatos priežiūros paslaugos dažniausiai kainuoja daug brangiau. Pavyzdžiui, senosiose ES šalyse kainų skirtumai siekia daugiau nei 5 kartus, naujosiose – jie mažesni. Tad skirtumą, jei toks atsiranda, reikia padengti patiems. Pernai patys gyventojai sveikatos priežiūros paslaugoms vidutiniškai išleido 302 tūkst. eurų, tai yra 3,5 karto daugiau, nei jiems buvo kompensuota. Daugiausiai gyventojai sumoka už paslaugas, teikiamas senosiose ES šalyse.  Pavyzdžiui, pernai didžiausia paciento sumokėta suma –  daugiau nei 36,6 tūkst. eurų – buvo išleista už operaciją, atliktą Vokietijoje. Iš PSDF biudžeto šiam pacientui buvo kompensuota daugiau nei 6 tūkst. eurų. 

      VLK specialistai pataria atsakingai apsvarstyti ketinimą gydytis ES šalyse. Todėl labai svarbu išsiaiškinti, kiek reikalinga gydymo paslauga kainuos užsienio šalyje, į kurią planuojama vykti, ir kokia išlaidų dalis bus kompensuojama grįžus į Lietuvą.

      Negali būti kompensuojamos tos paslaugos, kurios Lietuvoje neapmokamos PSDF biudžeto lėšomis. Be to, nėra kompensuojamos svetur patirtos slaugos ar ilgalaikio gydymo, skiepijimo, prevencinių programų paslaugų išlaidos. Specialistai ragina įsidėmėti, kad išvykstant visada reikalingas gydytojo siuntimas, nes tokia sąlyga taikoma ir apdraustiesiems, gaunantiems paslaugas Lietuvoje.

      Galimybe gydytis ES šalyse pacientai gali naudotis nuo 2013-ųjų spalio 25-osios, kai įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas. 2014–2017 m. ligonių kasos iš viso gavo 293 gyventojų prašymus kompensuoti gydymo ES šalyse patirtas išlaidas. Tam iš PSDF biudžeto buvo išleista apie 238,8 tūkst. eurų.

      Daugiau informacijos apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą:

http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/tarpvalstybine-sveikatos-prieziura 

https://ec.europa.eu/health//sites/health/files/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_lt.pdf 

Ligonių kasos pernai norą gydytis užsienyje išreiškė 95 pacientai.jpg 

 Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Daugiau infografikų rasite čia.

 Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos 
Ryšių su visuomene skyrius 
 

Ligonių kasos kviečia: 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.

2018-06-13
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: