PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Panašių ligoninių statistiniai duomenys: kai kurie stebėtinai skirtingi

 Sumažėjus prirašytų gyventojų skaičiui, apskritai gyventojams suteiktų stacionarinių paslaugų sumažėjo 5,5 proc.

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) šią savaitę surengė pasitarimą savo veiklos zonos ligoninių vadovams. Šį kartą ligonių kasos specialistų pateiktų ataskaitų rezultatai parodė, kad panašiose rajonų ligoninėse labai skiriasi specialistų konsultacijų ir kitų gyventojams teikiamų stacionarinių paslaugų rodikliai. Kai kurie iš jų – tiesiog išskirtiniai, lyg tam tikruose rajonuose praėjusiais metais būtų siautusios ligų epidemijos.
 
      Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pažymi, kad pernelyg dideli išskirtinumai, kuriuos rodo analizės, ateityje formuos Panevėžio TLK kontrolės kryptis: bus siekiama nustatyti, ar atskirose ligoninėse tikrai būta ligų antplūdžio, ar tai susiję su ligų kodavimo standarto interpretacijomis gydymo įstaigose.

      Pasak direktoriaus, šio pasitarimo tikslas – suteikti galimybę ligoninių vadovams tarpusavyje palyginti vadovaujamos įstaigos ir kolegų teikiamas paslaugas, jų struktūrą, padiskutuoti, iš kur atsiranda tokie dideli skirtumai ir pasitarti, kaip jų išvengti. 
 

 
Pasak J. Narbuto, kai kurie ligoninių veiklos rodikliai tokie skirtingi, kad, atrodytų, tam tikrose vietovėse prasiautė epidemijos.
     
      Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė pasitarime pastebėjo, kad paguldymų į ligoninę skaičius, tenkantis šimtui gyventojų (standartizuotas hospitalizacijos rodiklis), daugelyje Panevėžio ir Utenos apskričių savivaldybių 2017 m. buvo mažesnis nei 2016 m. Pernai šis rodiklis mažiausias buvo Panevėžio ir Molėtų rajonuose bei Panevėžio mieste – mažesnis už šalies vidurkį (19) ir tai gera tendencija. Kita vertus, Visagino mieste ir Biržų rajone rodiklis pernai buvo didžiausias – atitinkamai 22,1 ir 20,8 atvejų, tenkančių šimtui gyventojų. 
 
      Susitikime pasidžiaugta, kad Respublikinėje Panevėžio, Rokiškio rajono ligoninėse daugėjo dienos chirurgijos paslaugų, daugumoje ligoninių augo dienos stacionaro, priėmimo-skubiosios pagalbos, stebėjimo paslaugų apimtys, taip pat daugėjo slaugos ir palaikomojo gydymo, paliatyviosios stacionarinės pagalbos, ambulatorinės chirurgijos paslaugų. Nors paprastų konsultacijų skaičius per metus sumažėjo 3,3 proc., tačiau 13,4 proc. išaugo išplėstinių konsultacijų skaičius. Panevėžio TLK veiklos zonoje 2,7 proc. sumažėjus prirašytų gyventojų skaičiui, apskritai gyventojams suteiktų stacionarinių paslaugų sumažėjo 5,5 proc.
 

Nors analizės atskleidė neįtikėtinų dalykų, ligoninių vadovai per pasitarimą nepaaiškino, kodėl kai kurių išplėstinių konsultacijų pernai buvo suteikta neįtikėtinai daug.
     
      Panevėžio TLK veiklos zonos gydymo įstaigose pernai populiariausios buvo radiologo, echoskopuotojo, oftalmologo, neurologo ir ortopedo-traumatologo paprastosios bei suaugusiųjų fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytojo, kardiologo, endokrinologo, akušerio-ginekologo ir ausų-nosies-gerklės specialisto išplėstinės konsultacijos.

      Panevėžio TLK nustebino tai, kad analizės atskleidė neįtikėtinų dalykų. Pagal jas, pavyzdžiui, išeitų, kad Visagino, Utenos ligoninėse anesteziologo-reanimatologo paslaugų 2017 m. suteikta daugiau nei Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Stebėtinai daug akių, ausų-nosies-gerklės ligų specialistų konsultacijų su papildomais tyrimais ar procedūromis suteikta taip pat Visagine, o tokių FMR gydytojo, akušerio-ginekologo, pulmonologo išplėstinių konsultacijų – Utenos ligoninėje.

      J. Narbutas atkreipė dėmesį, kad apie kokias nors epidemijas atskirose Panevėžio ir Utenos apskričių savivaldybėse 2017 m. nebuvo girdėti, gyventojų sudėtis, gamta Lietuvos rajonuose yra panaši, tad didelius skirtumus greičiausiai lėmė tai, jog kiekviena ligoninė turi labiausiai mėgstamas ir nemėgstamas diagnozes, labai plačiai interpretuoja ligų kodavimo standartą.
Panevėžio TLK vadovas, pristatė dažniausiai pasitaikančias diagnozes stacionaruose, priminė, kad guldymo į ligonines dėl kai kurių ligų galima išvengti. Iš analizės rezultatų, anot direktoriaus, susidaro įspūdis, kad, tarkime, anykštėnus į ligoninės patalą masiškai guldo lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, aterosklerozė, uteniškius ir biržiškius – širdies, nervų sistemos, stuburo ligos, kvėpavimo takų infekcijos, pasvaliečius ir zarasiškius – ausų uždegimai ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, visaginiečius – nechirurginės stuburo ligos, rokiškėnus – sudėtingos būklės širdies sutrikimai ir kt.
    
      Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė (nuotr. stovi) pažymėjo, kad guldymas į ligoninę dėl dažniausiai ambulatoriškai gydomų ligų rodo prastą lėtinių neinfekcinių susirgimų valdymą ambulatorinėje grandyje.
 

      Pasitarime pristatyti ligoninių operacinių užimtumo rodikliai, teikiamos greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugos. Panevėžio miesto GMP stoties direktorei Rūtai Ramoškienei priminus, kurios GMP paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, kurios – ne, bei paraginus ligoninių vadovus sudaryti bendradarbiavimo sutartis su pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, kad dėl nenumatyto paslaugų apmokėjimo tarp įstaigų netektų kentėti pacientams, kilo plati diskusija. Pasitarimo dalyviai kėlė pervežimų, konsultacijų apmokėjimo problemas, tvirtino, kad gautos pajamos už GMP automobiliu atvežtų pacientų konsultavimą yra daug mažesnės nei tektų mokėti kitai įstaigai už tų pačių pacientų pervežimą. Ligoninių vadovai tvirtino, jog reikalinga keisti teisės aktus, susijusius su pacientų pervežimais.
 
             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
 
 
 

 

2018-05-31
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: