PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Protezuoti iškviečiama vis daugiau

 

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) išsiuntė antrojo šių metų ketvirčio kvietimus protezuoti dantis asmenims, laukiantiems eilėje Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Kvietimai išsiųsti 942 Utenos ir 1517 Panevėžio apskričių gyventojų (maždaug 300 kvietimų daugiau nei 2018 m. I ketvirtį, dvigubai daugiau – nei 2017 m. II ketvirtį). Bet tai dar ne viskas: paaiškėjus, kad per 4 šių metų mėnesius lieka apie 440 tūkst. Eur nepanaudotų lėšų dėl to, jog nemažai šiais metais anksčiau pakviestų asmenų neatvyko protezuoti dantų, gegužės paskutinėmis dienomis numatyta papildomai kvietimus išsiųsti dar maždaug 1300 laukiančiųjų eilėje.

      „Džiaugiamės, kad Panevėžio TLK veiklos zonoje laukiančiųjų dantų protezavimo eilės pagaliau reikšmingiau ėmė judėti į priekį. Prie to, be abejonės, prisidėjo prieš pusantrų metų pasikeitę kai kurie dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarkos reikalavimai bei šių metų pokytis – lėšų skyrimas teritorinėms ligonių kasoms, atsižvelgiant į  senjorų ir neįgalių asmenų skaičių apskrityse. Panevėžio TLK, turinčiai daug tokių asmenų, 2018 m. skirta beveik 1,1 mln. Eur daugiau nei 2017 m. – iš viso 3 mln. 46 tūkst. Eur“, – pastebi Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas.

      Atkreiptinas dėmesys į tai, kad šįmet aktyviau savo lėšomis papildomai prie dantų protezavimo gyventojams prisideda ir savivaldybės: 2017 m. 15 tūkst. Eur šiam reikalui buvo skyrusi Panevėžio rajono savivaldybė, 12 tūkst. Eur – Utenos rajono, 500 Eur – Visagino miesto savivaldybės. Per pirmąjį 2018 m. pusmetį lėšų dantims protezuoti jau yra skyrusios 5 savivaldybės:  Panevėžio rajono savivaldybė – 25 tūkst. Eur, Utenos rajono – 20 tūkst. Eur, Panevėžio miesto – 13,6 tūkst. Eur, Zarasų rajono – 1,5 tūkst. Eur, Visagino miesto – 1,2 tūkst. Eur.

      Kol kas daugiausia 2018 m. II ketvirčio kvietimų Panevėžio TLK veiklos zonoje išsiųsta laukiantiesiems eilės Panevėžio mieste – beveik 600. Utenos rajono gyventojams išsiųsta 310, Panevėžio rajono – 262, Rokiškio rajono – 217, Anykščių ir Biržų rajono – po maždaug 170, Pasvalio rajono – pusantro šimto kvietimų. Jų taip pat sulaukė 121 Kupiškio, 118 Molėtų, 117 Visagino miesto, 113 Zarasų ir 109 Ignalinos rajonų gyventojai.

      Panevėžio TLK ragina gyventojus, laukiančius eilėje dantų protezavimo (įrašytus į laukiančiųjų sąrašą) pasitikrinti savo pašto dėžutes ir ne vėliau kaip per 3 mėn. nuo pažymos apie teisę gauti paslaugą išsiuntimo dienos kreiptis į vieną iš gydymo įstaigų, nurodytų atsiųstame įstaigų sąraše, dėl dantų protezavimo paslaugos teikimo. Laiku nesikreipus, asmenys išbraukiami iš sąrašo.
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nuo 2016 m. lapkričio 1 d. nustačius 3 metų neįrašymo į  laukiančiųjų dantų protezavimo eilės sąrašą laikotarpį suaugusiesiems, gavusiems paslaugą,  2017 m. Panevėžio TLK pateikta beveik 2 tūkst. prašymų mažiau nei 2016 m. 2017 m. laukiančiųjų eilėje iš viso sumažėjo 5 proc.

      Vis dėlto Panevėžio TLK specialistai pastebi, kad reglamentavus vaikų dantų protezavimo paslaugų teikimą, apskritai ėmė mažėti vaikų, kuriems protezuojami dantys, skaičius: 2017 m. paslauga suteikta 115-ai vaikų mažiau nei 2016 m. Tai gera žinia žinant, kad dantų protezavimas vaikams gali būti žalingas. Deja, pavyzdžiui, Kupiškio, Biržų rajonų savivaldybėse dantų protezavimo vaikams apimtys nemažėja.

      Analizės rodo, kad daugėja suaugusiųjų, pakviestų protezuoti dantis, bet nesikreipusių dėl paslaugos per nurodytą laiką į gydymo įstaigą. Pernai tokių asmenų Panevėžio ir Utenos apskrityse buvo 664 (19 proc.) ir tai yra 7 proc. daugiau nei 2016 m., 8 proc. – nei 2015 m. Tik nedidelė dalis nesikreipusiųjų yra mirę, kita dalis – norintieji atidėti paslaugą, nes jos dar nereikia, arba iš viso jos nepageidaujantieji, tik tarp kitko įsirašiusieji į eilę, arba nepasiėmusieji kvietimo laiku, todėl praleidę paslaugai pradėti nurodytą terminą.

Daugiau informacijos – www.paneveziotlk.lt, bendruoju ligonių kasų tel. 8 700 88888, el. paštu info@vlk.lt. Detalesnė informacija apie dantų protezavimo eiles pagal savivaldybes skelbiama www.paneveziotlk.lt, skyrelio „Gyventojams“ skiltyje „Dantų protezavimas“ („Dantų protezavimo eilės“).

 
             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Ligonių kasos kviečia:

• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4

2018-05-24
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: