PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Apie sveikatos draudimą norėjo išgirsti ir besimokantieji suaugusiųjų mokymo centre

 

Pasiklausyti apie PSD susirinko maždaug pusantro šimto Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientų.

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) surengė paskutiniuosius numatytus susitikimus pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą, juose Panevėžio miesto mokinius supažindino su privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Praėjusią savaitę ligonių kasos atstovai susitiko su maždaug pusantro šimto Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientų. Jiems patarimai, ką žinoti išėjus į savarankišką gyvenimą, dalinti beprasidedant pirmiesiems egzaminams. Įgyti žinių apie PSD panoro ir keletas Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokinių, Panevėžio TLK apsilankiusių prieš savaitgalį.
 
      Ligonių kasos ir gimnazijų abiturientų bei kitų mokinių susitikimų tikslas – supažindinti studentų, savanorių ar dirbančių asmenų gretas netrukus papildysiančius jaunus žmones su PSD sistema, jos principais, įmokų mokėjimo tvarka, draudimo galimybėmis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt.  
 

 
   Per pusmetį  Panevėžio TLK susitiko ir informacija apie PSD pasidalijo su maždaug 500 Panevėžio abiturientų.  
 
      Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios. J. Balčikonio gimnazijos  abiturientų prašyta atsakyti, kas tvirtina Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą ir kaip dažnai, kaip skaičiuojamos PSD įmokos, ką reikia dar padaryti grįžus iš užsienio ir deklaravus gyvenamąją vietą Lietuvoje, klausta, keliose šalyse galioja ESDK, kiek laiko gali būti draustas PSD valstybės lėšomis vienas iš tėvų, auginantis 1 vaiką arba du ir daugiau vaikų ir kt.
 
      Dauguma gimnazistų, susitikimo pabaigoje atsakydami į anoniminės anketos klausimus, ar susitikimas jiems buvo naudingas, pažymėjo „Taip“. Dalis jų paaiškino, kad per susitikimą sužinojo daug naujo apie PSD, gavo aktualios ir vertingos informacijos. Kiti teigė apie PSD jau žinoję, tad susitikimas buvęs kaip priminimas, ko nereikėtų pamiršti. 
 
      Po susitikimo kai kurie gimnazistai konsultavosi asmeniškai su Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskiene (nuotr. centre). Mokiniams rūpėjo, kaip elgtis, jei išvykstama į užsienį dirbti, savanoriauti, kokios yra grįžusiųjų iš užsienio galimybės gydytis Lietuvoje ir pan.
 

      
      Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniams labiausiai rūpėjo, ar jie turi teisę į PSD valstybės lėšomis, ar ją įgis, jei, baigę mokyklą, taps dieninio skyriaus studentais, kiek laiko galioja Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), kodėl vaikams ji galioja ilgiau nei suaugusiesiems. Taip pat jie sakė girdėję, kad užsienio šalyse galima susimokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, o grįžus į Lietuvą, susigrąžinti pinigus – klausė, ar tai yra tiesa. Šio centro atstovus domino, kodėl ligoninėse liepiama pačiam pacientui nusipirkti šalutinei ligai gydyti reikalingų vaistų, kodėl reikia mokėti už dalį pirmojo etapo reabilitacijos procedūrų ir kt.
 

 
 Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniai mielai pasižiūrėjo filmą apie Panevėžio TLK.
     
      Ir gimnazistams, ir Panevėžio TLK svečiams iš Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro atsakyta į klausimus, paaiškintos visos sveikatos priežiūros paslaugų gavimo galimybės išvykus mokytis ar dirbti į užsienį, pasiūlyta kreiptis į „Sodrą“, kai yra susidariusių PSD skolų ir pasiaiškinti, kaip jas grąžinti, išdėstyta, kam reikalinga ESDK ir kaip ja naudotis, informuota apie galimybę pacientams gauti duomenų apie suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas suvestines ar jose teikiamą informaciją peržiūrėti prisijungus prie Elektroninės valdžios vartų.
 
      Iš viso per pusmetį Panevėžio TLK susitiko su visų 7 Panevėžio gimnazijų abiturientais. Informacija apie PSD svarbą ir naudą pasidalinta su maždaug 500 abiturientų. 
            
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
2018-04-30
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: