PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos nuo gruodžio 1 d. gyventojus konsultuoja naujuoju tel. (8 5) 232 2222.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Daugiau kaip pusšimčiui ugniagesių – apie sveikatos draudimą


Per keturias dienas apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką išgirdo daugiau kaip 60 Panevėžio ugniagesių.
 

      Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui praėjusią savaitę organizavus informacinių renginių ciklą Panevėžio apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (PAPGV), Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistai pakviesti su privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka supažindinti šios įstaigos pamainų darbuotojus. Su daugiau kaip pusšimčiu ugniagesių keturias dienas aktyviai diskutuota apie PSD sistemą ir įmokas, modeliuotos pačios įvairiausios galimos situacijos, tikėtinos lankantis kitose Europos Sąjungos šalyse, sugrįžus iš užsienio į Lietuvą, mokant PSD mūsų šalyje ir kreipiantis į gydymo įstaigas.

      Panevėžio TLK atstovai ugniagesius trumpai supažindino su pagrindine ligonių kasos veikla, Panevėžio TLK biudžetu ir jo paskirtimi, PSD principais. 

      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė papasakojo apie PSD įmokų mokėjimo tvarką: kas ir kaip jas turi mokėti, kurios asmenų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis, kiek galioja PSD, kai nutraukiama darbo sutartis, kokios garantijos ir su kokia sąlyga suteikiamos dar vieną mėnesį po to, kai PSD galiojimas baigiasi ir kt. Daug dėmesio skirta būtinosios pagalbos teikimo Europos Sąjungos (ES) šalyse  ir Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) galiojimo klausimui, kalbėta apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, galimybes gydytis mūsų šalyje tiems, kurie gyvena ir dirba užsienyje.

      Susitikimai parodė, kad PAPGV darbuotojams sveikatos draudimas nebuvo gerai žinoma, tačiau yra aktuali sritis.

      Ugniagesius domino, kokios yra būtinosios medicinos pagalbos apimtys kitose ES šalyse, kaip elgtis, jei į kitą ES šalį išvykstama pamiršus įsigyti ESDK, kaip užsitikrinti, kad paslauga būtų teikiama ne privačioje užsienio gydymo įstaigoje. Sulaukta ir siūlymo žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui  išieškojimo rūpestį, kai neteisėtai pasinaudojama ESDK, palikti  paslaugą suteikusioms ES šalims. Taip pat klausta, ar galima iš anksto sužinoti, kiek vienokia ar kitokia planinė medicinos paslauga kainuoja Lietuvoje, kad būtų galima palyginti, kokią kompensaciją galima bus gauti pasinaudojus tarpvalstybine sveikatos priežiūra.

 

   Ligonių kasos specialistų pateikta informacija paskatino ugniagesius ne tik klausti, bet ir diskutuoti.

      Susitikimo dalyviams ypač aktualu buvo žinoti apie PSD, kai papildomai dirbama su verslo liudijimu, kokios sveikatos priežiūros garantijos išėjus į pensiją dar nesulaukus senatvės pensijos amžiaus, ar galima rinktis medicininės reabilitacijos įstaigas. Kai kurie prisipažino manantys, kad  mokėti PSD įmokas nuo kiekvienos vykdomos veiklos nėra teisinga, dalis teigė, jog norėtų mokėti ne daugiau kaip 36 eurų įmoką bet kuriuo atveju ir gauti kompensacijas už visas privačiose gydymo įstaigose suteiktas mokamas paslaugas, kiti siūlė Panevėžio TLK imtis iniciatyvos, kad būtų pakeistos kai kurios Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos. 

      Gaisrinės darbuotojai stebėjosi, kiek daug jie iki šiol  nežinojo apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, piktinosi, kodėl gydymo įstaigose kartais nepasakoma visos reikiamos informacijos, pageidavo, kad ligonių kasos reikalautų iš odontologijos paslaugas teikiančių įstaigų teikti kokybiškesnes paslaugas, duoti joms garantiją ir kt. 

   Susitikimo dalyviai labai domėjosi ESDK pasinaudojimo užsienyje galimybėmis, jiems aktualu buvo išgirsti apie PSD papildomai dirbant su verslo liudijimu, išėjus į pensiją ir kt.

        Panevėžio TLK specialistai įsitikino, kad Panevėžio ugniagesiai PSD sistemą iki šiol suprato skirtingai: vieniems atrodė, kad PSDF biudžetas yra perteklinis, buvo klausiama, ar kas skaičiuoja, kiek lieka nepanaudotų PSD įmokų ir kam jos panaudojamos, kiti teiravosi, ar daug lėšų trūksta gyventojų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti. Ligonių kasos atstovai atsakė į daugybę ugniagesių klausimų, paaiškino, kaip PSD sistema veikia iš tikrųjų, koks yra PSDF biudžeto panaudojimas, kas priima įstatymų pataisas ir kam gyventojai gali teikti savo siūlymus dėl jų. 

      Vasario pradžioje Panevėžio TLK darbuotojai apie PSD ir sveikatos priežiūrą kalbėjo ir tomis temomis taip pat diskutavo su PAPGV administracijos darbuotojais. Iš viso su sveikatos draudimo aktualijos supažindinta apie 80 PAPGV pareigūnų ir kitų darbuotojų.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 


Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

2018-03-05
Jūsų nuomonė
Kuriuo atveju gyventojas padarys žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui ir ją privalės atlyginti?
Jei naudosis užsienyje Europos sveikatos draudimo kortele būdamas nedraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) Lietuvoje
Jei PSD galiojimui pasibaigus, dar vieną mėnesį naudosis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki to mėnesio pabaigos neapsidraus
Jei sužalos kitą žmogų (smurtaudamas, per eismo įvykį), kurio gydymą apmokės ligonių kasos
Visais išvardytais atvejais
Asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: