PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Atsakymas į visuomenei kilusias abejones dėl šeimos gydytojų darbo apmokėjimo

 

      Pirmiausia norėtume paaiškinti, kad pirminė ambulatorinė asmens sveikatos priežiūra (PAASP) apmokama metinėmis bazinėmis kainomis už kiekvieną prirašytą gyventoją. Skaičiuojant metines bazines kainas,  atsižvelgta į bendrą kiekvienos amžiaus grupės asmenų apsilankymų gydymo įstaigoje per metus skaičių ir numatyta vidutinė metinė bazinė kaina mokama kas mėnesį už kiekvieną prie gydymo įstaigos prirašytą gyventoją nepriklausomai nuo to, ar jie lankosi sveikatos priežiūros įstaigoje, ar ne.

      Suprantama, kad pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimui įtakos turi sezoniškumas. Pavyzdžiui, vasarą pas gydytojus lankomasi žymiai rečiau, o tuo tarpu žiemą (pvz., gripo epidemijos metu) apsilankymų skaičius padidėja. Šiuo metu galiojanti PAASP paslaugų apmokėjimo sistema, kai kas mėnesį mokama vienodomis metinėmis bazinėmis kainomis už kiekvieną prirašytą gyventoją, užtikrina įstaigoms tolygų PAASP paslaugų  finansavimą. Jeigu įstaigų gaunamas finansavimas už PAASP skirtųsi atsižvelgiant į sezoniškumą, pvz., apmokėjimas būtų didinamas žiemos metu, kai yra gripo epidemija ir mažinamas vasaros metu, kai apsilankymų pas šeimos gydytoją skaičius mažėja, gydymo įstaigai būtų sunku užtikrinti pilnavertį infrastruktūros, personalo, diagnostikos laboratorijų išlaikymą visus metus.

      Norime pastebėti ir pabrėžti, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis yra mokama už suteiktas paslaugas. Kokia PSDF dalis lėšų, gautų už suteiktas paslaugas, yra skiriama darbo užmokesčiui ar kokį priedą skirti darbuotojui, kaip apmokėti viršvalandžius ar darbą poilsio dienomis, sprendžia įstaigos vadovas, vadovaudamasis teisės aktų nustatyta tvarka.

      Beje, kasmet PSDF biudžeto lėšos, skirtos PAASP apmokėjimui, auga: 2015 m. (175 772 100 Eur); 2016 m. (184 309 300 Eur); 2017 m. (193 442 500 Eur); 2018 m. (201 127 100 Eur).

      Atkreipiame dėmesį, kad Šeimos gydytojo medicinos normoje, patvirtintoje sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. V-1013 ,,Dėl Lietuvos medicinos normos MN 14:2005 ,,Šeimos gydytojas. Teisės pareigos, kompetencija ir atsakomybė"  ir sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gruodžio 5 d. įsakyme Nr. V-943 „Dėl Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarkos aprašo bei Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašo tvirtinimo" numatyta, kad gydymo įstaiga privalo užtikrinti visapusišką, nepertraukiamą PAASP prirašytam gyventojui.

      Beje, džiaugiamės, kad kaskart klausimų daugėja – tokiu būdu didėja ir visuomenės sąmoningumas, žinojimas, kas yra apmokama PSDF lėšomis. Pavyzdžiui, vien pernai atsakėme į 555 tūkst. klausimų (telefonu, el. paštu, gyvai TLK skyriuose). Dar kartą norime priminti, kad rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius  

Ligonių kasos kviečia:

2018-02-13
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: