PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Abiturientams rūpi netapti skolininkais

 Į klausimus apie sveikatos draudimą 5-osios gimnazijos abiturientai atsakinėjo puikiai ir su nuotaika.

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) toliau tęsia bendradarbiavimą su Panevėžio gimnazijomis pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą. Vasario mėnesį ligonių kasos specialistai surengė net tris susitikimus su panevėžiečiais abiturientais: lankytasi Juozo Miltinio ir Raimundo Sargūno gimnazijose, o dvi 5-osios gimnazijos abiturientų grupės atvyko į Panevėžio TLK.
 
      Visų susitikimų tikslas – supažindinti studentų, savanorių ar dirbančių asmenų gretas netrukus papildysiančius jaunus žmones su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, įmokų mokėjimo tvarka, draudimo galimybėmis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt. dalykais. Tuo pačiu trumpai pristatyta ligonių kasų veikla ir struktūra, įsidarbinimo galimybės. 
 

 Raimundo Sargūno gimnazijos abiturientai susidomėję klausėsi Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Sigitos Paulauskienės, aiškinusios jiems, ką reikia įsidėmėti apie privalomąjį sveikatos draudimą.
 
      Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti. Gimnazistų prašyta prisiminti, koks Panevėžio TLK ir bendras PSDF biudžetas, kas jį tvirtina, kiek PSD neapdraustam asmeniui kainuotų vienoks ar kitoks gydymas, klausta, keliose šalyse galioja ESDK ir koks gali būti ilgiausias jos galiojimo laikas, dėl kokių ligų galima nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, koks PSD įmokos dydis įmokas mokantiems savarankiškai, kiek laiko gali būti draustas PSD valstybės lėšomis vienas iš tėvų, auginantis 1 vaiką arba du ir daugiau vaikų ir kt.
 

 Antrojoje 5-osios gimnazijos abiturientų grupėje buvo ne vienas gimnazistas, ypač tiksliai įsidėmėjęs svarbiausius su sveikatos draudimu susijusius dalykus. 
     
      Dauguma gimnazistų į susitikimą atvyko pirmiausia norėdami išgirsti atsakymą į klausimą, kaip, išėjus į savarankišką gyvenimą, reikia rūpintis PSD, kad netektų tapti skolininkais. Jaunuolius domino ir savanoriška veikla – ar išvykus į užsienį dirbti savanoriais, yra galimybė apsidrausti PSD Lietuvoje. Taip pat ne vienam aktualus pasirodė sveikatos draudimo klausimas pasirinkus studijas kitoje Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalyje, teirautasi, kaip išsiaiškinti, ar nesi skolingas PSD, kada jį reikia mokėti ir kt. Į viktorinos klausimus ypač tiksliai ir greitai atsakinėjo 5-osios gimnazijos mokiniai, puikias žinias bei atidumą parodė ir Raimundo Sargūno gimnazijos abiturientai. Kiek sunkiau atsakyti į klausimus sekėsi gausiausiai į susitikimą su ligonių kasos specialistais susirinkusiems Juozo Miltinio mokyklos gimnazistams. 
 

Juozo Miltinio gimnazijos paskutiniųjų klasių moksleiviai į susitikimą su ligonių kasos atstovais susirinko gausiausiai. 
     
      Panevėžio TLK neabejoja, kad per šį projektą Panevėžio abiturientai įsimins bent dalį jiems pateiktos informacijos ir, pradėję savarankišką gyvenimo kelią, jau turės pradinių žinių apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūrą.
 
      Praėjusių metų pabaigoje Panevėžio TLK surengė susitikimus su Kazimiero Paltaroko ir „Minties“ gimnazijų paskutinių klasių mokiniais, o kovo ir balandžio mėnesiais tokie susitikimai numatyti Vytauto Žemkalnio ir Juozo Balčikonio gimnazijose.
            
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Ligonių kasos kviečia:

• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
 
 
 
 

 

2018-02-09
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: