PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Greitąjį reagavimą siūlyta įvesti visose sveikatos priežiūros srityse

 S. Paulauskienė susitikimo dalyviams pasakojo apie PSD įmokų mokėjimo tvarką ir kt.

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistus Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė į susitikimą su Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) darbuotojais. Prie greitojo reagavimo pratusius Panevėžio APGV pareigūnus labiausiai domino, kaip pagreitinti procesus ir sveikatos priežiūros sistemoje: sutrumpinti eiles pas gydytojus, gauti reikiamas paslaugas savo mieste, taip pat buvo išsakyta nuomonė, kad gyventojų skundai dėl nekokybiškai suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų ar netinkamo medikų elgesio turėtų būti nagrinėjami ir anonimiškai.

      Priešgaisrinėje tarnyboje dirbantys pareigūnai ir kiti šios įstaigos specialistai apskritai norėjo plačiau sužinoti apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) teikiamas galimybes, išsiaiškinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką. 

      Panevėžio TLK atstovai besidominčiuosius trumpai supažindino su pagrindine ligonių kasos veikla, Panevėžio TLK biudžetu ir jo paskirtimi, PSD principais.

      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė papasakojo apie PSD įmokų mokėjimo tvarką: kas ir kaip jas turi mokėti, kurios asmenų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis, kiek galioja PSD, kai nutraukiama darbo sutartis, kokios garantijos ir su kokia sąlyga suteikiamos dar vieną mėnesį po to, kai PSD galiojimas baigiasi, kokias teises ir prievoles turi studentai, nėščios moterys ir pan. Daug dėmesio skirta būtinosios pagalbos teikimo Europos Sąjungos (ES) šalyse  ir Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) galiojimo klausimui, kalbėta apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, galimybes gydytis mūsų šalyje tiems, kurie gyvena ir dirba užsienyje.

      Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė supažindino Panevėžio APGV darbuotojus su pacientų teisėmis ir šias teises ginančiomis institucijomis, sveikatos priežiūros paslaugų ir vaistų kompensavimo tvarka, aiškino pigiausių vaistų pasirinkimo naudą, priminė prevencijos programas, kalbėjo apie teisėtus ir neteisėtus mokėjimus, gydymo įstaigų pasirinkimo galimybes pacientams ir kt.

 B. Kavaliauskienė supažindino Panevėžio APGV darbuotojus su pacientų teisėmis ir šias teises ginančiomis institucijomis.

    Dalyvavusieji susitikime ligonių kasos atstovams pažėrė daugybę klausimų. Priešgaisrinės tarnybos darbuotojai domėjosi, ar tarpvalstybinė sveikatos priežiūra vis dar prieinama Jungtinėje Karalystėje, ar studijos užsienio koledžuose prilyginamos universitetinėms studijoms, aiškinosi, kodėl būtinoji medicinos pagalba, turint galiojančią ESDK, užsienio šalyse neapmokama kartu su visomis paciento priemokomis. Kai kurie susitikimo dalyviai pateikė pavyzdžių, kaip jų pažįstamiems patyrus traumą ir kt. atvejais teko užsienyje patiems apmokėti paslaugas. 

      Panevėžio APGV darbuotojus domino, koks darbo stažas suteikia PSD garantiją net ir netekus darbo, kodėl pamiršus sumokėti PSD įmoką ar padidėjus jai, gyventojai neinformuojami apie tai SMS žinute arba el. paštu. Diskusijų kilo ir dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo: klausta, kaip realiai įgyvendinami sprendimai pacientams suteikti paslaugas per teisės aktais numatytą terminą, kas nustato mokamų paslaugų kainas skirtingose gydymo įstaigose, kodėl vaikui prireikus odontologinės paslaugos su nejautra, ji siūloma kituose miestuose, ar teisinga, kad nuvykus pas kardiologą į  Kauną, paciento klausiama, kodėl jis nesikreipė į kardiologą savo mieste, o norint užsiregistruoti pas kardiologą Vilniuje, pacientui iš viso nesuteikiama tokia teisė – registruoti gali tik gydantis gydytojas.

Panevėžio APGV pareigūnus ir specialistus itin domino būtinosios pagalbos teikimas ES šalyse, ESDK galiojimas ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka.

      Kai kurie Panevėžio APGV pareigūnai siūlė sukurti tokią sistemą, kad pacientams nereikėtų dėl nieko sukti galvos: kad užsienyje sumokėtos lėšos už būtinąją medicinos pagalbą būtų iš karto kompensuojamos Lietuvoje, nelaukiant atsakymo iš paslaugą suteikusios šalies; kad apie netinkamą medikų elgesį ar nekokybiškai suteiktas paslaugas būtų galima pranešti anonimiškai, o atsakingos institucijos reaguotų į tai iš karto ir baustų prasižengusiuosius.

      Panevėžio TLK specialistai atsakė į susitikimo dalyvių klausimus, diskutavo aktualiausiomis temomis. Vasario pabaigoje numatyti susitikimai ir su Panevėžio APGV pamainų darbuotojais.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Ligonių kasos kviečia:

• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

2018-02-06
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: