PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos

 

      Kompensuojamuosius vaistus vartojusiems pacientams pernai reikėjo už juos primokėti kur kas mažiau nei 2016-aisiais. Specialistų teigimu, priemokos kompensuojamiems vaistams Lietuvoje mažės ir ateityje. 

      Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, paskutinįjį 2017 metų mėnesį pacientai kompensuojamųjų vaistų įsigijo 20 proc. arba vidutiniškai 1 euru pigiau nei metų pradžioje. Tai reiškia, kad vidutinė priemokos suma, tenkanti vienam receptui, 2017 m. sausį siekė 5,4 euro, o tų pačių metų gruodį – jau 4,4 euro. Iš viso pernai Lietuvos gyventojai už kompensuojamuosius vaistus primokėjo 3 mln. eurų mažiau nei užpernai.

Specialistų skaičiavimais, pernai labiausiai priemokos mažėjo urogenitalinę sistemą veikiančių vaistų grupėje. Šių kompensuojamųjų vaistų pagal receptus pacientai įsigijo vidutiniškai 1,51 euro pigiau nei 2016 m. Taip pat pacientams teko mažiau primokėti už virškinimo sistemą veikiančius (0,44 euro mažiau), kardiologinius (0,33 euro mažiau), antiinfekcinius (0,29 euro mažiau) vaistus. 

      „Reikšmingos įtakos priemokų mažėjimui turėjo sugriežtintos kompensuojamųjų vaistų patekimo į Kompensuojamųjų vaistų kainyną sąlygos, skatinančios gamintojus ir tiekėjus siūlyti pigesnius vaistus. Tokiu būdu, Lietuvoje atsiranda vis naujų, pigesnių vaistų pavadinimų. Pavyzdžiui, į 2018 m sausio 1 d. patvirtintą naująjį kainyną yra įrašyti 2035 vaistai, iš kurių net 71 naujas. Didžioji dauguma šių naujų kompensuojamųjų vaistų yra pigesni už anksčiau kainyne buvusius. Taigi pacientai turi vis didesnį jiems reikalingų vaistų pasirinkimą ir galimybę juos įsigyti pigiau", – sako VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjas Evaldas Stropus. 

      Pasak jo, 2018 m. įgyvendinant naujas vaistų kainodaros priemones, kompensuojamųjų vaistų priemokos neabejotinai  mažės ir toliau dėl  įvedamo maksimalios priemokos dydžio arba vadinamųjų priemokų „lubų". Net ir už pačius brangiausius vaistus žmonės primokės ne daugiau 4 eurų, jeigu vaistai bus kompensuojami 100 proc. Pacientai naujos kainodaros naudą turėtų pajusti įsigaliojus liepos mėnesio Kompensuojamųjų vaistų kainynui. 

      Nors pernai priemokos kompensuojamiesiems vaistams gerokai sumažėjo, visgi jos išlieka nemenka finansine našta pacientams. Iš viso 2017 m. kompensuojamiesiems vaistams buvo skirta apie 233 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, o priemokų suma viršijo 55 mln. eurų. Todėl labai svarbu, kad ir patys pacientai išmoktų vaistus rinktis ir vartoti racionaliai.

      „Vaistinėse yra skirtingų gamintojų, bet tos pačios veikliosios medžiagos vaistų, o jų kainos gali labai skirtis. Todėl pacientams visada patariame prašyti vaistininko monitoriaus ekrane parodyti isus tos pačios veikliosios medžiagos skirtingų gamintojų vaistus ir sąraše išsirinkti tą vaistą, kuriam nustatyta mažiausia priemoka. Svarbu žinoti, kad jei vaistinė tądien neturi pigiausio vaisto, privalo jį užsakyti ir pristatyti mieste per dvi, o miesteliuose ir kaimuose – per keturias darbo dienas. Taigi pacientai Lietuvos vaistinėse visada gali gauti kompensuojamųjų vaistų, už kuriuos reikia primokėti mažiausiai", – primena E. Stropus.
 

Racionalus vaistu vartojimas.jpg
 

Infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti
info@vlk.lt arba 8 700 88888.

2018-02-05
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: