PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Policijos darbuotojus piktina mokėjimai gydymo įstaigoje

 S. Paulauskienei, pristačiusiai PSD įmokų mokėjimo tvarką, pasinaudojimo ESDK užsienyje galimybes ir kt., policijos atstovai turėjo daug klausimų.

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai, tarpininkaujant Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, sausio 18-ąją buvo pakviesti į susitikimą su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnais ir kitais šios įstaigos darbuotojais. Policijoje dirbantys asmenys norėjo plačiau sužinoti apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) teikiamas galimybes ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką.
 
      Panevėžio AVPK atstovai buvo vieni aktyviausių ligonių kasos rengiamų susitikimų su įvairiomis visuomenės grupėmis dalyvių: jie atidžiai klausėsi aktualios informacijos, uždavė daug klausimų, dalyvavo diskusijose apie papildomus mokėjimus gydymo įstaigose, vaistų skyrimo ir kt.  klausimais. Susitikimas parodė, kad ligonių kasos teikiama informacija auditorijai buvo tikrai aktuali.
 
      Pareigūnus ir jų kolegas Panevėžio TLK atstovai trumpai supažindino su pagrindine ligonių kasos veikla, Panevėžio TLK biudžetu ir jo paskirtimi, PSD principais.
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pristatė PSD įmokų mokėjimo tvarką: kokio dydžio yra PSD įmokos, kas ir kaip jas turi mokėti, kurios asmenų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis ir pan. Susirinkusiesiems paaiškinta apie PSD, kai nutraukiama darbo sutartis ar įsiregistruojama Darbo biržoje, kokios garantijos ir su kokia sąlyga suteikiamos dar vieną mėnesį po to, kai baigiasi asmens PSD, kokias teises ir prievoles turi studentai, tėvai, auginantys vaikus, nėščios moterys, taip pat grįžusieji iš Europos Sąjungos (ES) užsienio šalių ar dirbantys ten, bet norintys gydytis mūsų šalyje ir kt. 
 
      Susirinkusieji supažindinti su Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) įsigijimo ir panaudojimo galimybėmis, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros sąlygomis, dantų protezavimo, kompensuojamo PSDF biudžeto lėšomis, tvarkos pasikeitimais ir pastangomis trumpinti laukiančiųjų dantų protezavimo eilę Panevėžyje, galimybėmis gauti duomenų suvestines ar per. E. valdžios vartus sužinoti apie asmeniui suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir jų kainas, išrašytus kompensuojamuosius vaistus.
 
      Policijos pareigūnai ir darbuotojai domėjosi PSD sąlygomis dirbant ir papildomai vykdant individualią veiklą, teiravosi, ar yra nustatytas paslaugų ar kompensuojamos sumos limitas gaunant būtinąją pagalbą su ESDK užsienyje, kaip galima apsidrausti norint gauti kitoje šalyje daugiau nei būtinąją medicinos pagalbą, kokios pasekmės bus atsidūrus užsienio ligoninėje nespėjus apsidrausti PSD per papildomą mėnesį, taip pat klausė, ar PSD draudžiami ES šalių kolegijose studijuojantys asmenys, ar yra privilegijų mokantiesiems PSD įmokas nuo kelių veiklų, ar draudžiami PSD valstybės lėšomis tie, kurie slaugo kitus asmenis, ar paveldimos dantų protezavimo paslaugos kompensacijos, ar kompensuojamos iš PSDF biudžeto dantų tiesinimo procedūros ir kt.  
 
      Kontrolės skyriaus vyriausiajai specialistei Reginai Venckienei apžvelgus prevencijos programas ir jų svarbą, naujoves dėl skiepų, mokėjimus už paslaugas gydymo įstaigose, slaugos paslaugų namuose teikimo aktualijas, gyventojams teikiamas pirminio lygio, stacionarines, skatinamąsias paslaugas, supažindinus, kaip paslaugos apmokamos gydymo įstaigoms, kur reikia kreiptis, kai abejojama dėl mokėjimų teisėtumo gydymo įstaigose ir pan., pareigūnai daug priekaištų išsakė Kupiškio ligoninei, kurioje teigė susiduriantys su prašymais patiems nusipirkti vaistų, tvarsčių, švirkštų, infuzinių sistemų ir kt. 
 

 
  R.  Venckienė policijos pareigūnams ir darbuotojams kalbėjo apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, vaistus.   
 
      Susitikimo dalyviai klausė ir diskutavo, ar galima pacientui atsisakyti vykti į ligoninę, į kurią ketina vežti greitosios medicinos pagalbos automobilis, ir pasirinkti kitą, domėjosi, kodėl skiriamos tik kelios nemokamos reabilitacijos procedūros, o už kitas gydymo įstaigose liepiama susimokėti, išsakė savo nuomonę dėl korupcijos sveikatos priežiūroje, kompensuojamųjų vaistų įsigijimo ir skyrimo.
 
      Panevėžio TLK atstovai atsakė į gyventojų klausimus, diskutavo, dalijosi turima spausdinta ligonių kasų informacija ir kontaktiniais duomenimis, kur galima rasti daugiau informacijos pacientams rūpimais klausimais.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Ligonių kasos kviečia:
2018-01-19
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: