PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Prieš šventes apie sveikatos draudimą kalbėta „Minties“ gimnazijos abiturientams

 Abiturientams apie mokinių ir studentų privalomąjį sveikatos draudimą, ESDK įsigijimo ir naudojimo tvarką pasakojo Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Nakrošienė.

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK), tapusi Panevėžio miesto savivaldybės inicijuoto ir visus mokslo metus truksiančio jaunimo profesinio orientavimo projekto partnere, surengė antrąjį susitikimą su vienais iš projekto dalyvių – miesto „Minties“ gimnazijos abiturientais. Šio susitikimo tikslas – supažindinti į studentų ar dirbančiųjų gretas netrukus pateksiančius jaunus žmones su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, įmokų mokėjimo tvarka, draudimo galimybėmis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt. dalykais. Tuo pačiu trumpai pristatyta ligonių kasų veikla ir struktūra, įsidarbinimo galimybės.
 
      Panevėžio TLK specialistai mokyklos bendruomenės prašymu vyko į „Minties“ gimnaziją ir pravedė daugiau kaip pusšimčiui abiturientų netradicinę pamoką, kurioje kalbėjo apie PSD principus, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidas ir pajamas, PSD administravimą vykdančias institucijas, Panevėžio TLK biudžetą ir įstaigos struktūrą, valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijas, PSD nepertraukiamumo svarbą ir sveikatos draudimo tvarką, aktualią tą mėnesį, kai nesumokama PSD įmoka, mokinių ir studentų PSD detales, ESDK įsigijimo ir panaudojimo tvarką.
 
      Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti. Gimnazistų prašyta prisiminti, koks Panevėžio TLK ir bendras PSDF biudžetas, kas jį tvirtina, kiek PSD neapdraustam asmeniui kainuotų vienoks ar kitoks gydymas, klausta, keliose šalyse galioja ESDK ir koks gali būti ilgiausias jos galiojimo laikas, dėl kokių ligų galima nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, koks PSD įmokos dydis bus nuo 2018 m. sausio 1 d. tiems, kurie įmokas mokės savarankiškai, kiek laiko gali būti draustas PSD valstybės lėšomis vienas iš tėvų, auginantis 1 vaiką arba du ir daugiau vaikų ir kt.
 

 
      Gimnazistus domino sveikatos draudimo galimybės studijuojant ne Europos Sąjungos šalyse, jie teiravosi, ar bus kokių permainų studijas pasirinkus Didžiojoje Britanijoje po „Brexit“ paskelbimo. Į viktorinos klausimus mokiniai atsakinėjo gana tiksliai ir parodė, kad buvo atidūs netradicinės pamokos klausytojai.
 
      Panevėžio TLK viliasi, kad per šį projektą Panevėžio abiturientai įsimins bent dalį jiems pateiktos informacijos ir, pradėję savarankišką gyvenimo kelią, jau turės jiems reikalingų žinių apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūrą.
 
      Panevėžio TLK specialistai visus mokslo metus, maždaug kartą per mėnesį, ir toliau priims savo įstaigoje  po vieną Panevėžio miesto gimnazijos dvyliktokų grupę arba patys vyks į mokyklas pristatyti savo veiklos ir PSD sistemos aktualijų. Jos jau pristatytos Kazimiero Paltaroko gimnazijoje, o kitų metų sausį laukia susitikimai su Juozo Miltinio ir Raimundo Sargūno gimnazijų abiturientais.
            
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
2017-12-22
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: