PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
PSDF biudžetui padarytą žalą galima atlyginti ir dalimis


Viena iš ligonių kasai pavestų funkcijų – išieškoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui padarytą žalą. Vykdydama šią funkciją Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) per 2010-uosius metus yra pareiškusi 214 ieškinių baudžiamosiose bylose ir civilinio proceso tvarka, pateikusi 131 pretenziją draudimo bendrovėms bei sudariusi 4 žalos PSDF biudžetui atlyginimo sutartis. Bendra pareikštų ieškinių ir pateiktų pretenzijų suma siekia beveik 1 mln. Lt.

Panevėžio TLK ieškinius baudžiamajame procese dėl nusikalstamomis veikomis padarytos žalos atlyginimo reiškia vadovaudamasi LR baudžiamojo proceso kodekso normomis, reglamentuojančiomis šios žalos atlyginimą, o patirtą žalą iš draudimo bendrovių išieško vadovaudamasi LR transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo normomis.

PSDF biudžetui padaryta žala išieškoma iš tų asmenų, dėl kurių nusikalstamos veikos buvo sužalotas asmuo, apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir jo gydymo išlaidos buvo apmokėtos iš PSDF biudžeto lėšų. Jei nukentėjusiojo sveikata buvo sutrikdyta eismo įvykio metu ir įvykio kaltininkas buvo apsidraudęs Privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu, ligonių kasa dėl žalos PSDF biudžetui, padarytos gydant nukentėjusį asmenį, atlyginimo reiškia pretenzijas draudimo bendrovėms. Kitais atvejais – sutrikdžius žmogaus sveikatą smurtinių nusikaltimų, viešosios tvarkos pažeidimų metu ir pan. – žala išieškoma baudžiamojoje byloje arba civilinio proceso tvarka pareiškiant civilinį ieškinį.

„Valstybinė ligonių kasa (VLK) teritorinėms ligonių kasoms yra pavedusi sudaryti sutartis dėl žalos PSDF biudžetui atlyginimo ir kontroliuoti šių sutarčių vykdymą. Nusikalstamą veiką įvykdę asmenys turėtų žinoti, kad jie PSDF biudžetui padarytą žalą gali atlyginti savanoriškai visą iš karto arba sudaryti sutartį dėl žalos atlyginimo dalimis, kol VLK nėra pateikusi vykdomojo dokumento antstolių kontorai dėl priverstinio išieškojimo vykdymo. Atlyginus žalą savanoriškai iki bylos nagrinėjimo, atsiranda galimybė šalims susitaikyti, o jeigu susitaikyti neįmanoma, toks žalos atlyginimas yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė kaltininkui stojant prieš teismą“, – teigia Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vyresn. specialistė teisininkė Toma Strelčiūnaitė.

Teisininkė pažymi, kad sutartis sudaroma atvykus į VLK ar TLK , ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui, o konkretus žalos atlyginimo terminas nustatomas šalių susitarimu, atsižvelgus į žalos dydį ir kitas objektyvias aplinkybes.

Jei skolininkas, sudaręs sutartį dėl savanoriško žalos atlyginimo, sutarties nevykdo 2 mėn. iš eilės ir dėl pasikeitusių aplinkybių nesikreipia į VLK ar TLK su prašymu pakeisti sutartį, iš pradžių jam siunčiamas raginimas pristatyti mokėjimo nurodymą ar kvitą. Jei per 10 darbo dienų nuo raginimo gavimo dienos skolininkas nepateikia ligonių kasai mokėjimo nurodymų, kvitų ar kitų mokėjimą patvirtinančių dokumentų, ligonių kasos atstovas pareiškia civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo, pateikdamas jį teismui (jei sutartis sudaryta iki teismo vykdomojo dokumento išdavimo) arba perduoda vykdomąjį raštą antstolių kontorai dėl priverstinio išeiškojimo (jei gautas vykdomasis dokumentas).

Ligonių kasos, atstovaudamos VLK interesams, galimai nusikalstama veika padarytos žalos PSDF biudžetui dydį skaičiuoja patikrinusios jo pagrįstumą ir tik tada reiškia civilinius ieškinius dėl žalos atlyginimo bei pateikia pretenzijas draudimo bendrovėms. Panevėžio TLK per 2007–2010 metus – laikotarpį, kai žala išieškoma vadovaujantis vieninga žalos PSDF biudžetui atlyginimo tvarka – tokių ieškinių ir pretenzijų yra pateikusi už maždaug 5,6 mln. Lt.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-01-17
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: