PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Panevėžio TLK zonos medikai gerai taiso kodavimo klaidas

 

      Šią savaitę Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Kontrolės skyriaus specialistai organizavo diskusiją-mokymus klinikinio kodavimo klausimais Utenos apskrities stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistams. Diskusijoje, skirtoje priminti giminingų diagnozių grupių (DRG) metodo principus, jo naujosios versijos ypatumus, apžvelgti 2017 m. klinikinio kodavimo patirtį ir kitus aktualius klausimus, Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninių specialistai pagirti už tai, kad koduodami pacientų ligas pridaro mažai klaidų, palyginti su visos šalies ligoninėse daromomis klaidomis. Be to, padariusieji klaidų jas tinkamai ištaiso.
 
      Tokią žinią medikams ir specialistams, atsakingiems už ligų kodavimą, remdamasi 2017 m. spalio mėn. preliminariais duomenimis, gautais iš ligonių kasų informacinių sistemų, Utenoje pateikė Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė.
 
      Specialistė priminė, kad DRG metodas – tai metodas, suskirstantis sveikatos priežiūros įstaigos atvejus panašiu klinikiniu ir ekonominiu požiūriu, remiantis diagnozėmis ir procedūromis. Nuo to, kaip koduojama, priklauso paslaugų apmokėjimas. Kodavimo atitiktis vertinama pagal kodavimo standartus, paslaugas teikiančio gydytojo kompetenciją ir jos teikimą reglamentuojančius teisės aktus, protokolus ir pan.
 
      B. Kavaliauskienė pažymėjo, kad automatinę klinikinio kodavimo kontrolę iki paciento sveikatos kortelės, vadovaudamiesi pusantro šimto stebėsenos rodiklių, vykdo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai. Per 10 šių metų mėnesių buvo peržiūrėta beveik 300 tūkst. stacionare gydytų asmenų statistinių kortelių visoje Lietuvoje, tarp kurių daugiau kaip 10 proc. buvo su klaidomis. Apie 70 proc. kortelių klaidos ištaisytos. Klaidingų kortelių dalis šalies mastu sudaro 11 proc. Panevėžio TLK veiklos zonoje kodavimo klaidos per šių metų 10 mėn. ištaisytos 80–90 proc. Šalies mastu ši dalis sudarė 69 proc.
 
      Įrašų statistinėse kortelėse kokybė, kaip teigia Kontrolės skyriaus specialistė, dažniausiai nukenčia dėl netinkamai parinktų diagnozių ar intervencijų kodų ir jų tarpusavio nesuderinamumo, kai nesilaikoma klinikinio kodavimo standartų taisyklių (reikalavimų).
 
      Nemažai klinikinio kodavimo klaidų Panevėžio TLK specialistai randa ir tikrindami gydymo stacionare istorijas. Jose pasigendama tiksliai suformuluotų diagnozių, gydymo pagrįstumo, laboratorinių tyrimų, vaistų paskyrimo, slaugos veiksmų dokumentavimo, išsamaus operacijų protokolavimo, įrašų chronologijos ir pan.
 
      B. Kavaliauskienė pastebėjo, kad esant daugiau gretutinių susirgimų, sudėtingiau koduoti diagnozes ir procedūras, tačiau ligoninių specialistai vis dažniau klausia ligonių kasų darbuotojų patarimo, ir tai yra gerai.
 
      Diskusijos dalyviai domėjosi ne tik kodavimu. Jie Panevėžio TLK atstovams uždavė klausimų bendrai apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą – paliatyviąją, priėmimo-skubiąją pagalbą, kompensuojamųjų vaistų naujoves ir kt.
 
             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
2017-12-14
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: