PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Gyventojų senėjimas diktuoja naujus reikalavimus sveikatos priežiūrai

Baigiantis konferencijai, jos dalyviams pravesta juoko joga su trenere Kristina Laučiene. 

      „Apie visuomenės kokybę, jos civilizuotumą, išsivystymo brandą galima spręsti pagal tai, kaip ji elgiasi su silpnais, neįgaliais ir senais savo bendruomenės nariais, kokia vieta jiems skirta visuomenės gyvenime, ar rodoma derama pagarba ir dėmesys tiems žmonėms, kurie savo intelektualiniu ir fiziniu potencialu prisidėjo prie valstybės raidos proceso“, – taip pranešimą apie slaugos paslaugų pokyčius Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) metinėje konferencijoje pradėjo Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė.  

      Kad gyventojų senėjimas diktuoja naujus reikalavimus sveikatos priežiūros sistemai, o išaugusi vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė ir mažėjantis gimstamumas didina ir toliau didins pagyvenusių žmonių skaičių, konferencijoje buvo užsimenama ne kartą. Neatsitiktinai joje kalbėta ir apie fizinio aktyvumo bei  širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos svarbą – norėta akcentuoti, jog senstančioje visuomenėje labai svarbu patiems rūpintis savo sveikata, kad kuo ilgiau būtų išlaikytas gyvybingumas ir gera savijauta.

      Apie ligų profilaktikos, gydymo, subalansuotos ilgalaikės globos ir slaugos paslaugų plėtros, kokybiškų paslaugų prieinamumo visiems visuomenės nariams užtikrinimą, saugumo ir savarankiškumo palaikymą ir kt. kalbėjusi V. Grigienė, remdamasi statistiniais duomenimis, konstatavo, kad Lietuva yra sparčiausiai senėjanti valstybė Europos Sąjungoje, todėl neabejotinai šaliai teks susidurti su iššūkiais siekiant užtikrinti kokybiškas, integruotas, į asmenį orientuotas ir mokslo įrodymais pagrįstas slaugos paslaugas, racionaliai naudojant sveikatos išteklius.

       Pranešėja pažymėjo, kad išaugęs visuomenėje profesionalios slaugos, teikiamos gydymo įstaigose ar pacientų namuose, poreikis lemia slaugos lovų skaičiaus ir stacionarios paliatyviosios pagalbos paslaugų didėjimą.

      Panevėžio TLK veiklos zonoje, pasak V. Grigienės, per pastaruosius 3 metus slaugos lovų skaičius išaugo maždaug šimtu. Pacientų, gavusių palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas Panevėžio mieste, nuo 2010 iki 2016 m. padaugėjo daugiau kaip trim šimtais, gavusiųjų paliatyvią stacionarią pagalbą skaičius išaugo dvigubai.

V. Grigienė, remdamasi statistiniais duomenimis, konstatavo, kad Lietuva yra sparčiausiai senėjanti valstybė Europos Sąjungoje.   

    Konferencijoje apžvelgta Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės veikla ir jos pokyčiai, įvardytos veiklos problemos ir galimi jų sprendimo būdai, taip pat perspektyvos. Be apsunkinto darbuotojų paieškos proceso, senėjančios medikų bendruomenės, primestinių funkcijų, apsunkinančių institucijos veiklą, paminėtas ir  sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų nekokybiškas darbas – pacientai neištiriami, iš ambulatorinės grandies į slaugą siunčiami gydyti neatitinkantys medicininių indikacijų, dėl ko slaugos ligoninės priverstos užsiimti perteklinėmis diagnostikos ir gydymo funkcijomis. Be to, daugėja sunkumų dėl psichikos ligonių slaugymo, nepakankamas palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų finansavimas ir kt. 

      V. Grigienė atkreipė dėmesį, kad, esant tokiai situacijai, laikas pagalvoti apie slaugos paslaugų kainos dalinio dengimo paciento lėšomis įteisinimą, psichiatrinės slaugos paslaugų atsiradimą ir kt. reikalingus problemų sprendimo būdus.

      Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Sporto instituto doc. dr. Laimonas Šiupšinskas, skatindamas visus nuolat judėti, tvirtino, kad pusė žmogaus sveikatos priklauso nuo paties žmogaus, o ne nuo Europos Sąjungos, Seimo ar Prezidentūros vykdomos politikos. 35 min. fizinio krūvio intelektinį aktyvumą padidina 2 val. Anot docento, visi mes dar turime rezervo gauti naudos iš savo senėjimo, tad nereikia savęs nurašyti per anksti. Senėjančio žmogaus funkcinis pajėgumas priklauso nuo mitybos, žalingų įpročių, fizinio aktyvumo, rūpinimosi savo sveikata. Paskaičiuota, kad fiziškai pasyvus žmogus per metus kainuoja apie 2000 Eur (jo gydymas, nedarbingumas).

 

 L. Šiupšinskas tvirtino, kad daug dalykų, apie kuriuos kalbama siekiant pateisinti savo pasyvumą, tėra mitai.    

      L. Šiupšinskas vaizdo medžiaga pademonstravo, kaip bėgimo varžybose dalyvauja devyniasdešimtmečiai, ir tvirtino, kad daug dalykų, apie kuriuos kalbama siekiant pateisinti savo pasyvumą, tėra mitai: mitas, kad fizinis aktyvumas yra tik raumenų darbas,  kad juo turi pasirūpinti kiti, kad tam reikia daug pinigų, stadionų ir brangaus inventoriaus, kad sportas – tas pats, kas fizinis aktyvumas, kad jauniems sportuoti nereikia arba kad sveikatos priežiūros sistemoje nėra kas pataria, kaip sveikai judėti. 

      LSMU Medicinos akademijos Sporto instituto dėstytojas pasidžiaugė, jog pernai sporto medicinos gydytojai gavo finansavimą iš ligonių kasų, o nauja specialybė – gyvensenos medicinos specialistas – jau irgi skinasi kelią.

      Apie Širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos įgyvendinimą Panevėžyje pranešimą pristačiusi Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Kuzmienė pabrėžė, kad širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena. A. Kuzmienė supažindino su sergamumo, mirtingumo kraujotakos sistemos ligomis Panevėžio mieste rodikliais, priminė sveikatos stiprinimo programą, skirtą 40–65 m. amžiaus rizikos grupių asmenims, ir kaip ta programa vykdoma: kokiomis temomis su riziką sirgti kraujotakos ligomis turinčiais asmenimis kalbama gydymo įstaigoje, kokių specialistų komanda su jais dirba, kaip prie šio proceso prisideda Visuomenės sveikatos biuras ir kt.

    A. Kuzmienė supažindino su sergamumo, mirtingumo kraujotakos sistemos ligomis Panevėžio mieste rodikliais. 

Kviečiame žiūrėti Gerų naujienų TV reportažą iš Panevėžio TLK konferencijos čia.      

Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

2017-12-11
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: