PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Prieš ir po nugalėtojų apdovanojimo – padėkos vizitai į mokyklas

 
Visagino mokiniams apie privalomąjį sveikatos draudimą pasakojo šiame mieste dirbanti Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo sk. vyresn. specialistė Jelena Chrobostova.

      Panevėžio teritorinei ligonių kasai (TLK) išrinkus 2017 metų spalio 2–15 d. įstaigos organizuotos viktorinos apie sveikatos draudimą nugalėtojus ir kitus laimėtojus, be jų apdovanojimo, nuspręsta apsilankyti trijose gimnazijose – pravesti aktyviausiai viktorinoje dalyvavusioms klasėms pamokas apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), taip pat mokyklose surengti klausimų-atsakymų viktoriną bei suteikti progą geras žinias pademonstravusiems mokiniams būti apdovanotiems.  
 
      Tokie Panevėžio TLK padėkos vizitai organizuoti Visagino „Atgimimo“ gimnazijos II klasių, Utenos rajono Užpalių gimnazijos I–II klasių gimnazistams, aktyviai dalyvavusiems viktorinoje (atitinkamai 25 ir 22 mokiniai), taip pat Zarasų rajono Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos II–III klasių gimnazistams, tarp kurių buvo viena viktorinos paskatinamojo prizo laimėtoja – III gimn. kl. mokinė Liveta Dainytė. 
 

 
Gyventojų aptarnavimo sk. vyresn. specialistė, dirbanti Utenoje, Gitana Veikutienė apie tai, kas bus aktualu mokiniams, baigus mokyklą, pasakojo Užpalių gimnazijos gimnazistams.
     
       Kaip teigia Visagino „Atgimimo“ gimnazijos etikos mokytoja Yulia Mukhajeva, vaikai, išgirdę žinią, kad nepavyko tapti viktorinos laimėtojais, nusiminė, tačiau sužinoję, kad jiems siūloma netradicinė pamoka ir galimybė atsakinėti į iš anksto nežinomus klausimus bei gauti dovanėlių, apsidžiaugė. Pati mokytoja, kuriai įteikta Panevėžio TLK direktoriaus padėka ir prizas už aktyvų mokinių skatinimą dalyvauti viktorinoje, neabejojo, kad mokiniams aktualu išgirsti bent ką apie PSD, o klausimai-atsakymai yra tam tikras gautų žinių įsisavinimo patikrinimas.
 
      Pirmą kartą ligonių kasos surengtoje viktorinoje dalyvavusiems visaginiečiams pažintis su PSD ir ligonių kasų veikla nebuvo labai lengva – teko gerokai pasukti galvas, kad atsakytų į klausimus. Užpalių ir Antazavės moksleiviai, ne pirmus metus dalyvaujantys Panevėžio TLK viktorinoje, šiek tiek žinių apie PSD sistemos veikimą ir ligonių kasas jau buvo pasisėmę iš pedagogų, bendramokslių ir savarankiškai, tad jiems užduotis įveikti sekėsi lengviau. Už indėlį į mokinių dalyvavimą šių metų viktorinoje padėkos ir paskatinamieji prizai įteikti Užpalių gimnazijos biologijos mokytojai Neringai Šukienei, kasmet besirūpinančiai, kad mokiniai aktyviai dalyvautų Panevėžio TLK viktorinose, taip pat Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos anglų k. ir matematikos mokytojoms Ramūnei Vabolytei ir Danutei Jankauskienei.
 

 
Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo sk. atstovė Zarasuose Vidija Vaitkienė susitiko su Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokiniais.
     
      Mokiniams paprastai paaiškinus apie PSD principų ir sistemos veikimą, ligonių kasas, klausta, ką jie žino apie Europos sveikatos draudimo kortelę ir naudojimosi ja galimybes, kokiose šalyse ši kortelė galioja, kaip turės patys rūpintis PSD baigę mokyklas ir studijas, iš kur atkeliauja pinigai į Privalomojo sveikatos draudimo fondą, kam jie panaudojami, ką reikia įsidėmėti išvykstant po studijų į praktiką užsienyje, vykstant ten į savanorišką veiklą ar studijuoti dieniniame aukštosios mokyklos skyriuje ir pan. 
 


 Užpalių gimnazistai labai įdėmiai klausėsi informacijos apie PSD principų ir sistemos veikimą, o paskui aktyviai demonstravo savo žinias.
     
Nuo 2012 m. Panevėžio TLK viktorinas gimnazistams organizuoja ir mokyklas lanko tam, kad supažindintų mokinius ir mokytojus su PSD teikiamomis galimybėmis, skatintų sąmoningumą ir informuotumą, domėjimąsi ligonių kasų veikla, sveikatos priežiūros aktualijomis, prevencijos programomis ir kt. Mokyklų bendruomenės noriai dalyvauja tokiose iniciatyvose: per 5 metus (2012–2015, 2017 metus) ligonių kasos specialistai mokyklose lankėsi 28 kartus, o susitikimuose su jais dalyvavo apie 900 vyresniųjų klasių mokinių.

            
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

 

2017-12-05
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: