PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Europos sveikatos draudimo kortelių populiarumas auga


Į užsienį vykstantys asmenys vis dažniau pasirūpina į kelionę pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) – dokumentą, garantuojantį visišką arba iš dalies būtinosios medicinos pagalbos išlaidų kompensavimą Europos Sąjungos (ES) šalyse, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) 2010 m. gyventojams išdavė 11 tūkst. 45 tokias korteles. 8 proc. jų buvo užsakyta internetu. 2009 m. ESDK išduota maždaug 3 tūkst. mažiau nei 2010 m. Internetu jas buvo užsakę apie 6 proc. TLK lankytojų.

Nors užsakyti ESDK internetu yra patogiau – iš anksto pagamintą kortelę belieka tik nurodytu laiku atvykti pasiimti į ligonių kasą – Panevėžio TLK zonos gyventojai tokį užsakymo būdą renkasi nedažnai. Kortelės išduodamos per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos, tačiau šiuo metu Panevėžyje, Utenoje, Biržuose ir Visagine yra galimybė gauti ESDK tą pačią dieną, kreipiantis tiesiogiai į TLK Klientų aptarnavimo skyriaus specialistus. Tik tokiais atvejais galimi nepatogumai: kai norinčiųjų gauti ESDK vienu metu susirenka daug, žmonėms tenka laukti eilėje. Taip dažniausiai atsitinka prasidėjus kelionių į užsienį sezonui“, – teigia Panevėžio TLK Klientų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė.

Skyriaus vedėja primena, jog gaunantieji ESDK parašu privalo patvirtinti pasižadėjimą nesinaudoti kortele, jei pasikeis jų draustumo statusas. Kitaip tariant, nesumokėjus nors vieną mėnesį PSD įmokų, išėjus iš darbo, išbraukus asmenį iš darbo biržos sąrašų ar pan., jis nebeturi teisės naudotis ESDK, nors kortelę ir turi. Deja, pasak S. Paulauskienės, ne visi piliečiai tai supranta. Kai kurių įsitikinimu, ESDK turėtų priklausyti net ir tiems asmenims, kurie nėra drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

Gyventojams žinotina: tai, kad esi draustas ar apsidraudęs PSD ir vykdamas į užsienį pamiršti pasiimti ESDK nėra kliūtis gauti būtinąją medicinos pagalbą. Tokiems asmenims patekus į ES šalių sveikatos priežiūros įstaigas, iš karto reikia kreiptis į savo šalies teritorinę ligonių kasą dėl draustumo patvirtinimo. Tuomet skubos tvarka į šias įstaigas siunčiami asmens draustumą patvirtinantys sertifikatai, laikinai pakeičiantys ESDK. 2010 m. Panevėžio TLK išsiuntė 33 tokius sertifikatus – dvigubai daugiau nei 2009 m.

Primename, kad ES, aukščiau išvardytoms Europos ekonominės erdvės šalims ir Šveicarijos Konfederacijai už Lietuvos Respublikos apdraustiesiems suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas apmoka Valstybinė ligonių kasa (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos. 2010 m. iš PSDF biudžeto už šias paslaugas buvo apmokėta 6,5 mln. Lt. Daugiausiai pinigų pervesta Vokietijai – 2,3 mln. Lt, Norvegijai – 0,7 mln. Lt, Italijai – 0,6 mln. Lt, Prancūzijai ir Švedijai – po 0,5 mln. Lt. Penkios šalys – Airija, Belgija, Lichtenšteinas, Slovėnija ir Vengrija – nesikreipė į VLK dėl apmokėjimo. Sąskaitas už Lietuvos apdraustiesiems 2010 m. suteiktas būtinosios medicinos paslaugas minėtos šalys turi teisę pateikti iki 2012 m. liepos mėn.

VLK tvarko ir apmoka ES šalių susižinojimo tarnybų pateiktas sąskaitas už mūsų šalies apdraustiesiems ES šalyse suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, kurioms priskiriama ne tik būtinoji medicinos pagalba, bet ir planinė sveikatos priežiūra bei į kitas ES šalis persikėlusių gyventi pensinio amžiaus žmonių sveikatos priežiūra. 2010 m. už visas minėtas sveikatos priežiūros paslaugas ES šalyse VLK apmokėjo 3 tūkst. 62 pagrįstas sąskaitas. Tai PSDF biudžetui kainavo beveik 8,1 mln. Lt.

Visos šalies ligonių kasos pernai išdavė daugiau kaip 100 tūkst. ESDK, maždaug 7,3 tūkst. laikinai jas pakeičiančių sertifikatų ir beveik 900 įvairių formų pažymų, patvirtinančių asmens teisę gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, PSD draudimo laikotarpius.

Panevėžio TLK informuoja, kad ESDK nemokamai išduodamos teritorinėse ligonių kasose arba jų padaliniuose visiems PSD apdraustiems asmenims: teisėtai dirbantiems mūsų šalyje, valstybės lėšomis draudžiamiesiems (vaikams iki 18 metų, aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, pensininkams, neįgaliesiems ir kt. ), taip pat besidraudžiantiesiems savarankiškai. Prašymą galima užpildyti atvykus į ligonių kasą, elektroninį prašymą galima  rasti www.paneveziotlk.lt, VLK ir kitų teritorinių ligonių kasų interneto svetainėse.

Daugiau informacijos apie užsienyje suteiktos būtinosios medicinos pagalbos išlaidų
kompensavimą www.paneveziotlk.lt- Gyventojams-Gydymas užsienyje.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-01-21
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: