PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Diabeto organizacijos nariams – priminimas apie aktualiausius dalykus

 

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) atstovai, pakviesti į konferenciją Panevėžyje, skirtą Pasaulinei diabeto, o kartu – ir Jungtinių tautų dienai, kurią organizavo Panevėžio diabeto draugija „Viltis“, priminė jos nariams ir svečiams aktualiausius dalykus, kurių svarbu nepamiršti diabetu sergantiems asmenims. Taip pat pasidalyta aktualijomis apie vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimą, informuota, kokią pinigų sumą Panevėžio TLK yra kompensavusi pacientams, įsigijusiems juos per 10 šių metų mėnesių, primintos slaugos ir kitos paslaugos, diskutuota dėl ilgų eilių, laukiant dantų protezavimo, kompensuojamo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
 
      Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Stukienė supažindino draugijos narius su cukrinio diabeto statistika ir ligos kontrolės būdais pirminiame ambulatoriniame lygyje, slaugos paslaugomis sergant cukriniu diabetu, ilgalaikio ligos stebėjimo principais, ortopedijos techninių priemonių kompensavimo tvarka, širdies ir kraujagyslių ligų prevencine programa ir kt. Ji taip pat akcentavo, kad nustačius cukrinį diabetą, pacientui pirminė slaugytojo diabetologo konsultacinė pagalba turi trukti nemažiau kaip 1 valandą tam, kad būtų išaiškinta, kaip susigyventi su liga, kaip ją valdyti.
 
      A. Stukienė atkreipė dėmesį, kad Pasaulinė sveikatos organizacija aiškiai yra įvardijusi diabeto rizikos veiksnius, iš kurių bene svarbiausias – gyvenimo būdas. Specialistė kvietė konferencijos dalyvius mažinti cukrinio diabeto riziką visais įmanomais būdais. Vienas iš jų – pasitikrinimas laiku, ar nesergama širdies ir kraujagyslių ligomis. Kai pacientui įtariamas ar yra nustatytas cukrinis diabetas, arba nustatytas metabolinis sindromas, šeimos gydytojas įpareigotas pagal programą siųsti pacientą į  specializuotą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinį išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės. Metaboliniu sindromu sergantys asmenys į  šiuos centrus siunčiami ne rečiau kaip kartą per dvejus metus.
 
      Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Zenonas Paulavičius atsakė į susirinkusiųjų klausimus apie kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių skyrimo tvarką ir sąlygas, ragino sergančiuosius inicijuoti tuos tvarkos pakeitimus, kurie netenkina, taip pat pažymėjo, kad pakeitimus, atsižvelgdama į gydymo prieinamumą ir pacientų išsakytus lūkesčius, inicijuoja ir Panevėžio TLK.
 

      
      Konferencijos dalyviai teiravosi ligonių kasos atstovų, kiek laiko galioja siuntimai pas gydytojus specialistus, aiškinosi ortopedijos techninių priemonių skyrimo, diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui nustatyti išdavimo detales, teiravosi, kodėl tokios ilgos eilės, norint gauti PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas.
    
      Ligonių kasos atstovai pagal galimybes ir kompetenciją atsakė į užduotus klausimus. Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė patikslino, kad dėl Panevėžio TLK siūlomų dantų protezavimo tvarkos pakeitimų Valstybinėje ligonių kasoje pradėti svarstymai.


             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 

2017-11-22
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: