PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ligonių kasos antikorupcinės iniciatyvos pristatytos įstaigų vadovams

 

      Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba lapkričio 9-ąją Panevėžyje organizavo diskusiją „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką viešajame sektoriuje?“, skirtą Panevėžio ir Utenos regionų valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovams. Šiame renginyje Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) pakviesta pasidalyti gerąja patirtimi antikorupcijos srityje. STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Romualdas Gylys pabrėžė, jog nėra vieno sprendimo, kaip vykdyti korupcijos prevenciją – kiekviena įstaiga turi surasti savo sprendimą, tinkantį būtent jai.
 
      „Panevėžio TLK antikorupcinės iniciatyvos“ skaičiusi už korupcijos prevenciją įstaigoje atsakinga Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė pažymėjo, kad antikorupcinei veiklai Panevėžio TLK kasmet skiriama nemažai dėmesio ir neabejojama, kad dirbamas tikrai svarbus darbas. Valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovams ligonių kasos atstovė pristatė vieną iš veiklų – visuomenės švietimą ir informavimą.
 
      Susirinkusiesiems buvo išvardytos Panevėžio TLK pasirinktos visuomenės informavimo antikorupcine tema priemonės ir būdai – informacija TV monitorių ekranuose įstaigos Gyventojų aptarnavimo skyriaus darbo vietose, lauko ekranuose, miesto maršrutiniuose autobusuose Panevėžyje ir Utenoje, gydymo įstaigoms ir vaistinėms dalijami plakatai, lipdukai ir kt. Taip pat akcentuoti nuolat organizuojami susitikimai su gyventojų bendruomenėmis ir kitomis tikslinėmis grupėmis, kuriuose daug kalbama apie nepakantumo korupcijai ugdymo priemones, siekiant mažinti nelegalių (papildomų) mokėjimų skaičių sveikatos priežiūros įstaigose, dalyvavimą parodoje „Expo Aukštaitija“, viktorinų organizavimą.
 
      A. Levickienė pridūrė, kad Panevėžio TLK  interneto svetainėje, be privalomos skelbti informacijos apie korupcijos prevenciją, skelbiama ir daug kitos, svarbios gyventojams: Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto dalies, skirtos Panevėžio TLK, paskirstymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms įvairios tvarkos, sutarčių su gydymo įstaigomis ir vaistinėmis pasirašymo tvarka ir eiga, PSDF biudžeto lėšomis teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kainos, kontrolės procedūros, planai, nustatyti sistemingi ir (ar) kartotiniai pažeidimai bei rekomendacijos, kaip jų išvengti ir t. t.
 
      Pasak ligonių kasos atstovės, įstaigos Gyventojų aptarnavimo skyriuje kiekvienam lankytojui siūlomos duomenų suvestinės, kad gyventojai žinotų, kiek už jų gydymą yra sumokama gydymo įstaigoms PSDF biudžeto lėšų.
 
      Diskusijos dalyviai supažindinti su Panevėžio ir Utenos apskričių medikų pastebėjimais, pateiktais ligonių kasai dėl antikorupcinių priemonių taikymo, gyventojų reakcijomis į informaciją duomenų suvestinėse, sėkmės istorijomis apie nustatytus neteisėtų mokėjimų ir pinigų grąžinimo pacientams atvejus. Susirinkusieji informuoti apie 2015 m. ir 2017 m. atliktą ligonių kasų darbuotojų pakantumo korupcijai apklausą: nuomonę, žinojimą ir elgesį. Pastebėta, kad darbuotojų požiūris ir patirtis keičiasi į gerąją pusę.  
 
 
     
      Apibendrindama pranešimą A. Levickienė atkreipė dėmesį, kad antikorupcinėje veikloje labai svarbus yra vadovo požiūris ir visų darbuotojų įsitraukimas į veiklą. Juk visiems žinoma tiesa, kad  keistis pirmiausia reikia patiems, tik tada ims keistis ir pasaulis.
 
      Po visų pranešimų vyko diskusija apie didelės korupcijos riziką sveikatos sektoriuje ir kitur. Savo pastebėjimais dalijosi ligoninių vadovai, savivaldybių ir kt. įstaigų atstovai. STT pristatė viešai skelbiamą „Antikorupcinės aplinkos vadovą“, kuriame siūlė įstaigoms ieškoti patarimų, kaip kurti antikorupcinę aplinką.
 
             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
2017-11-13
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: