PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Panevėžio veiklioms moterims – paskaita apie sveikatos draudimą

 

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovus į susitikimą pakvietė Panevėžio politikių klubas „Veiklios moterys“. Klubo narės susidomėjo Panevėžio TLK pasiūlyta aktualiausia informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, tad nemaža jų dalis susirinko į pirmąjį rudens sezono susitikimą, o kartu – paklausyti ir ligonių kasos atstovų pranešimo.

      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė klubo moteris supažindino su PSD Lietuvoje principais, trumpai pristatė esminius sistemos bruožus, kada ir kam privaloma savarankiškai mokėti PSD įmokas. 

      Panevėžietės politikės iš karto parodė savo aktyvumą ir, teigdamos, jog mano, kad neteisinga iš dirbančių pensininkų nuskaityti PSD įmokas, kai už juos mokestį sumoka ir valstybė, prašė Panevėžio TLK inicijuoti Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus. Tačiau išsiaiškinus, kad prie įstatymų leidybos prisideda politikai, neatmetė galimybės kreiptis su šiuo pasiūlymu į savo apygardoje išrinktus Seimo narius. Beje, ligonių kasos atstovams giliau paanalizavus mūsų šalies PSD sistemos privalumus, kai jauni moka už senus, sveiki ir galintys dirbti – už sergančius ir negalinčius to daryti, pasipiktinimas tarp susitikimo dalyvių blėso.

      S. Paulauskienė klubo narėms pasakojo, ką apie PSD aktualu žinoti dirbantiems asmenims ir nutraukusiems darbo sutartis, tiems, kurie turi 30 metų būtinąjį darbo stažą, vaikus auginantiems tėvams, studentams, kokia yra tarpvalstybinės sveikatos priežiūros, dantų protezavimo, kompensuojamo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, paslaugų teikimo tvarka, kam reikia vykstant į kelionę užsienyje pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kaip elgtis gydymo įstaigose, kai prašoma mokėti papildomai, kokiose prevencijos programose galima dalyvauti ir kt.       Moteris domino, kodėl, ligonių kasoje gavus ESDK, privačios draudimo bendrovės siūlo draustis  papildomai, tikslinosi, ar tiesa, kad ESDK galioja tik valstybinėse gydymo įstaigose, klausė, ar mirties atveju ši kortelė užtikrintų velionio pargabenimą į Lietuvą. Taip pat jos teiravosi, kodėl visiems, turintiesiems 30 metų būtinąjį darbo stažą, automatiškai nepranešama apie privilegiją, leidžiančią naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis nebesirūpinant PSD, domėjosi, kokius tyrimus nemokamai gali atlikti šeimos gydytojai, piktinosi, jog kai kurie gydytojai konsultantai, manydami, kad pacientui reikalinga kito gydytojo specialisto konsultacija, patys neišrašo siuntimų, bet siunčia jų pas šeimos gydytojus.

      Susitikimo dalyves labai domino dantų protezavimo tvarkos detalės ir ilgų eilių paslaugai gauti priežastys, joms rūpėjo, ar nenuteka ligonių kasų turimi gyventojų asmens duomenys ir kt. klausimai.

      Panevėžio TLK atstovai atsakė į klubo narių klausimus, diskutavo, dalijosi turima spausdinta ligonių kasų informacija, klubo vadovei Danutei Kriščiūnienei įteikė Panevėžio TLK metraštį – kad moterys labiau susipažintų ne tik su Panevėžio TLK veikla, bet ir su visa Lietuvoje daugiau kaip prieš 20 metų atkurta privalomojo sveikatos draudimo sistema.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

2017-10-04
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: