PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Pristatytos kompensuojamos sveikatos priežiūros paslaugos

 

      Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga, kasmet organizuojanti metinę konferenciją, kurioje diskutuojama apie išsėtinės sklerozės  ir kitas aktualijas, į šiais metais Kupiškyje vykusį renginį pakvietė Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovus. Jų paprašyta pristatyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas sveikatos priežiūros paslaugas, aktualias sergantiesiems išsėtine skleroze, taip pat dantų protezavimo PSDF lėšomis tvarką ir kt.
 
      Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Stukienė konferencijos dalyviams aiškino, kaip, vadovaujantis pagrindiniais ligonių kasų principais – solidarumu ir visuotinumu, sudaromos prielaidos apmokėti apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas, kokios yra PSDF lėšomis apmokamos slaugos paslaugos, teikiamos pacientams namuose, akcentuota, kokios yra savarankiškos slaugytojo paslaugos ir kokias jis gali teikti gydytojui paskyrus, aiškinta, kiek kartų per kalendorinius metus pas pacientus su negalia į namus gali atvykti gydytojas.
 
      A. Stukienė kalbėjo apie pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, ilgalaikio sveikatos būklės stebėjimo poreikį, kurį gali nustatyti šeimos gydytojas ar kitas pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis gydytojas, taip pat gydytojas specialistas, pristatė ilgalaikio suaugusiųjų, sergančių lėtinėmis nervų sistemos ligomis, sveikatos būklės stebėjimo sąlygas, kompensuojamųjų vaistų sąrašus ir lėšas vaistams, aiškino medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo, skiriamo išsėtine skleroze sergantiems asmenims, organizavimo tvarką ir kt. Specialistė pažymėjo, kad didžiausias iššūkis gyvenime, kaip sakė prancūzų menininkas Polis Gogenas, yra įveikti savo paties (nusistatytas) ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs.  Tokio iššūkio palinkėta ir konferencijos dalyviams.   
 
 
      Šie dėkojo ligonių kasos specialistei už pristatymą ir tikslinosi, ar tikrai PSDF lėšomis yra apmokamos slaugos paslaugos namuose ir kodėl šeimos gydytojai neinformuoja apie tai, o  slaugytojos neina į namus. Renginio dalyviai klausė, kodėl iš sergančiųjų lėtinėmis ligomis gydytojai specialistai reikalauja kiekvieną kartą šeimos gydytojo siuntimo, jei pacientui reikia tik vaistų recepto, taip pat prašė paaiškinti, kuo skiriasi reabilitacijos rūšys ir kas jas gali skirti, domėjosi apie kompensuojamuosius vaistus.  
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyresniosios specialistės Gitanos Tubelienės, pristačiusios pranešimą apie dantų protezavimą, Europos sveikatos draudimo kortelės įsigijimą ir jos teikiamas galimybes, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugas, konferencijos dalyviai teiravosi, kur ir kaip galioja ESDK, ar ji išduodama nemokamai ir kur ją galima gauti. Taip pat domėjosi, kur reikia kreiptis norint protezuotis dantis, kaip ligonių kasai pateikti dokumentus apie savo lėšomis atliktą dantų protezavimą, ar ligonių kasa atsako už pagamintų protezų kokybę ir kt.
 
      G. Tubelienė atsakė į klausimus, pakvietė, reikalui esant, apsilankyti Panevėžio TLK kabinete,
esančiame Kupiškio pirminės sveikatos priežiūros centre.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2017-09-25
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: