PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
„Atrask save“ dalyviai diskutavo su ligonių kasos specialistais

 

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) rugsėjo 14-ąją vėl sulaukė svečių iš darbo biržos. Susipažinti su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, PSD įmokų mokėjimu ir kt. į Panevėžio TLK atvyko jau aštunta Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (LDB) projekto „Atrask save“ dalyvių grupė. Daugiau kaip dešimt Panevėžio teritorinėje darbo biržoje registruotų jaunuolių, turinčių aukštąjį išsilavinimą (vadybos, socialinio darbo, politikos, statybos inžinerijos ir kt. sričių) ir siekiančių rasti darbo, ligonių kasoje lankėsi ir ieškodami darbo, ir norėdami apskritai įgyti daugiau žinių, praversiančių gyvenime. Šį kartą jaunuoliai aktyviai įsijungė į diskusiją su Panevėžio TLK specialistais: aiškinosi jiems aktualias situacijas, siūlė, kaip paprastinti sveikatos draudimo sistemą ir kt. 
     
      Pranešimą apie PSD sistemą ir principus, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidas ir pajamas, PSD administravimą vykdančias institucijas, Panevėžio TLK biudžetą ir įstaigos struktūrą, vidaus teisės aktus, pareigybes, galimybes įsidarbinti ligonių kasoje ir kt. svečiams skaitė Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė, o ją papildė ir į diskusiją įsijungė Gyventojų aptarnavimo ir Kontrolės skyrių vedėjai Sigita Paulauskienė ir Edgaras Voras.
 
      Paklausti, ar žino, kuo skiriasi apdraustieji nuo draudžiamų asmenų, kokios yra valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijos, kurioms sveikatos priežiūros paslaugoms atitenka didžiausia PSDF biudžeto dalis ir pan., svečiai drąsiai demonstravo žinias. Taip pat klausė, kodėl PSD įmokos mokamos nuo kiekvienos veiklos, ar negalima iš anksto įsirašyti į eilę dantims protezuoti, kai ta paslauga dar nebūna reikalinga, dėl ko kai kuriais atvejais ne visi registruoti darbo biržoje asmenys gydymo įstaigų informacinėse sistemose rodomi kaip apdrausti, kodėl greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobiliu atvežus žmogų į ligoninės priėmimo skyrių, pareiškiama, kad jam nebuvo būtina vykti ten ir prašoma susimokėti, dėl ko, jei individualios veiklos įmonė nevykdo veiklos, jos vadovui, susimokėjusiam už gydymą, kaupiasi PSD skola ir kt. 
 
 
     Svečiams dar kartą akcentuotas PSD sistemos solidarumo principas, darbo biržose registruotų asmenų draudimo PSD sąlygos, kalbėta apie GMP teikimo tvarką.
 
      S. Paulauskienė pažymėjo, kad veiklos nebevykdančių, bet neišregistruotų individualių įmonių vadovai, skolingi PSD, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas turėtų kreiptis į „Sodrą“ dėl PSD skolų mokėjimo atidėjimo ir, gavę tokį sutikimą, sumokėti PSD už einamąjį mėnesį bei mokėti įmokas toliau kas mėnesį. Pagal įstatymą privalantieji mokėti PSD susikaupusias skolas turi grąžinti.  
 
      Kai kurie jaunuoliai siūlė centralizuoti PSD sistemą, klausė, kokia nauda gydymo įstaigoms, sudarančioms sutartis su ligonių kasomis, kur galima rasti įstaigų, sudariusių tokias sutartis, sąrašą.  
 
      Jaunuoliams atsakyta į klausimus, kalbėta apie PSD sistemos privalumus ir trūkumus, plačiau paaiškinta apie žalos PSDF biudžetui padarymą ir jos išieškojimą, kitas pagrindines ligonių kasų veiklos kryptis.
 
      E. Voras pažymėjo, kad apsidraudusiems PSD už gydymą mokėti nereikia, o jei prašoma, visada reikia klausti, ar galima paslaugą gauti nemokamai. Taip pat paaiškino apie mokamas paslaugas ir galimą kainų skirtumo mokėjimą tarp ligonių kasų apmokamos ir paciento pasirenkamos brangesnės paslaugos, vaisto, medicinos pagalbos priemonės, papasakojo, kokia yra tyrimų skyrimo, siuntimo į konsultacijas tvarka ir pan.
 
      Projekto dalyviams parodytas filmas apie Panevėžio TLK 20 metų veiklą, pasiūlyta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Panevėžio TLK leidinių.  
Jaunuolių, ieškančių darbo, susitikimus su įstaigų ir įmonių atstovais, įgyvendindami Lietuvos darbo biržos prie SADM projektą „Atrask save“, organizuoja UAB „Inlinen“ kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais.
            
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
2017-09-15
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: