PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Balandžio 7-ąją minime Pasaulinę sveikatos dieną
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Stebėtojų tarybai pristatyti praėjusių metų veiklos rezultatai


Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vyko pirmasis šiais metais įstaigos stebėtojų tarybos susirinkimas. Tarybai TLK atstovai pristatė 2010 m. sutarčių dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo vykdymo rezultatus, supažindino su Kontrolės ir ekspertizės skyriaus veiklos ataskaita, apžvelgė informacijos apie receptinius vaistus pateikimo vaistinių kompiuterių monitoriuose aktualumą.

Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas stebėtojų tarybos narius informavo, kad įstaigai 2010 m. skirtas biudžetas sudarė 502 mln. 700 tūkst. Lt. Biudžetas buvo įvykdytas 98,1 proc.

Pasak direktoriaus, ne visiškai buvo įsisavintos asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui, sveikatos programoms skirtos lėšos. Nors geriausiai sekėsi vykdyti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų biudžetą, slaugai namuose skirtų lėšų įsavinta tik kiek daugiau nei pusė – ši paslauga sveikatos priežiūros įstaigų vis dar nelabai domina. Palaikymo skatinant prevencinių sveikatos programų įgyvendinimą ligonių kasa šiais metais ketina prašyti rajonų savivaldybių, nes nei vienos programos biudžetas pernai nebuvo įvykdytas 100 proc., o kai kurioms programoms skirtų lėšų buvo įsisavinta vos pusė. J. Narbutas mano, kad trūksta ne tik gyventojų, bet ir pačių įstaigų aktyvumo šiuo klausimu.

Be informacijos apie biudžeto vykdymą, TLK vadovas stebėtojų tarybai pristatė, kaip keitėsi jo vadovaujamos ligonių kasos veiklos zonos ligoninių lygmuo įgyvendinant sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo III etapą, apžvelgė esminius su restruktūrizavimu susijusius pokyčius Panevėžio miesto įstaigose ir VšĮ Panevėžio ligoninėje, taip pat Ignalinos, Zarasų ir Anykščių, Molėtų, Kupiškio rajonų ligoninėse. Pasak direktoriaus, restruktūrizuotos Panevėžio TLK asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) neteko beveik 2,5 mln. Lt. Apie 1,5 mln. Lt 2010 m. buvo panaudota apmokėti už paslaugas kitoms įstaigoms, kuriose padidėjo pacientų srautai, 1 mln. Lt – sutaupyta. Papildomų lėšų gavo VšĮ Utenos apskrities ligoninė, VšĮ Visagino ligoninė ir VšĮ Švenčionių rajono ligoninė. Tarybai pateikta ataskaita, kaip pasiskirstė gydymo įstaigoms skirtos lėšos persiskirsčius pacientų srautams, ji supažindinta su preliminariu 2011 m. Panevėžio TLK biudžetu.

Stebėtojų tarybą domino, kodėl nebuvo įsisavintos atskiroms paslaugoms teikti skirtos lėšos, ar nepanaudotos ligonių kasos biudžeto lėšos grįžta į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą, ar sujungus įstaigas atsisakyta sunkiai išlaikomų pastatų. J. Narbutas tarybos narius informavo, kokių pastatų buvo atsisakyta jungiant Panevėžio miesto gydymo įstaigas, paaiškino, kokiu principu gali būti perskirstomos nepanaudotos lėšos ir kurių iš jų daugiausia grįžta į PSDF biudžetą.

Ligonių kasos atstovei gydytojai Linai Trokaj stebėtojų tarybai pristačius vaistų kompensavimo sistemą bei kainų pasirinkimo galimybes įsigaliojus reikalavimui vaistinių kompiuterių monitoriuose rodyti pirkėjams tos pačios grupės receptinių vaistų kainas ir paciento priemokas, vyko diskusijos dėl tokios informacijos reikalingumo, atliktų tyrimų teisingumo.

Pateikdamas 2010 m. Kontrolės ir ekspertizės skyriaus veiklos ataskaitą jo vedėjas Edgaras Voras akcentavo, kad skyrius, kontroliuodamas gydymo įstaigų veiklą, pastaruoju metu atlieka daugiau prevencinį nei baudžiamąjį darbą. Tai, kad 2010 m. nustatyta 3 kartus mažesnė nei 2009 m. žala PSDF biudžetui, rodo galimą pažeidimų tikrinamose įstaigose mažėjimą. Nors pernai buvo sumažinta kontrolės procedūrų, 25 proc. išplėtus kontrolės kryptis, atsirado galimybė pastebėti sisteminius pažeidimus. TLK atstovas pasidžiaugė, kad pernai pavyko padidinti ASPĮ vykdomų patikrinimų planingumą ir kryptingumą, daugiau laiko skirta tikrinimams pasirengti bei galimiems pažeidimams nustatyti. Planingi ir kryptingi vaistinių patikrinimai, anot E. Voro, – šių metų siekiamybė. Skyriaus vedėjas pripažino, kad TLK atliekamų kontrolės procedūrų efektyvumą mažina Valstybinės ligonių kasos organizuojami patikrinimai, apimantys kiekybiškai daug kontrolės procedūrų.

Stebėtojų tarybos pirmininkas Manfredas žymantas pageidavo, kad ruošdamasi pristatyti šių metų skyriaus veiklą TLK parengtų išsamesnę ataskaitą, kurioje būtų matyti, kurios įstaigos ir kiek kartų buvo tikrintos, kurias tikrinti planuojama ateityje.

Kitame TLK stebėtojų tarybos posėdyje numatyta pristatyti sutarčių su įstaigomis pasirašymo eigą ir rezultatus, taip pat pateikti tarybos nariams išsamią informaciją apie prevencinių programų vykdymą.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-02-10
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: