PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Apklausos internete – gyventojų informuotumui sužinoti

 

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) jau septintus metus savo interneto svetainėje vykdo apklausas, kuriomis siekia sužinoti visuomenės nuomonę ir gyventojų informuotumą aktualiais, su ligonių kasos veikla susijusiais klausimais. Tokios apklausos ir jų rezultatai padeda geriau orientuotis, kuria linkme didinti visuomenės informavimą, kaip gerinti Panevėžio TLK veiklą.  
 
      Birželio 15 d. įstaigos vadovybės ir skyrių vedėjų pasitarime pristatyti penkių 2016 m. www.paneveziotlk.lt vykdytų apklausų rezultatai. Jie rodo, kad per interneto svetainės lankytojų dalyvavimą ten skelbiamose apklausose bent iš dalies galima gauti informacijos, kiek gyventojai yra informuoti vienu ar kitu klausimu. Nors apklausose dalyvaujama ne taip aktyviai, kaip norėtųsi, stebima, kad aktyvumas iš dalies priklauso nuo temos aktualumo.
     
      Pernai Panevėžio TLK interneto svetainėje skelbiamose apklausose dalyvavo beveik 400 respondentų. Dalyvių buvo klausiama, ar jie žino, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. pas gydytoją užsiregistravęs pacientas ne vėliau kaip prieš 24 val. privalo pranešti gydymo įstaigai, jei nebegali atvykti jam rezervuotu laiku. Paaiškėjo, kad apie tai žino 72 proc. apklaustųjų. Trečdalis apklaustųjų pažymėjo ir anksčiau taip elgęsi. Apie šią nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojusią tvarką nežinojo tik 26 proc. respondentų.
 
      Kad vaistinėje turi pasiūlyti, o klientas gali rinktis kompensuojamąjį vaistą, kurio veiklioji medžiaga tokia pat, o priemoka mažiausia, žino ir vaistą su mažiausia priemoka perka 28 proc. respondentų. Apie tai žino, bet vis tiek nesirenka vaisto su mažiausia priemoka 42 proc. respondentų. Ketvirtadalis apklaustųjų 2016 m. kovo–gegužės mėn. to nežinojo.
 
      2016 m. perkant receptinius vaistus vaistininkas nepasiūlė pigiausių tos grupės vaistų didžiajai daliai respondentų (67 proc.), pasiūlė – trečdaliui. Jei 2015 m. tokios pat apklausos dalyviai buvo kur kas aktyvesni žymėdami vaistines, kuriose nepasiūlė pigesnių vaistų, tai 2016 m. tik 1 apklausos dalyvis pažymėjo vaistinės pavadinimą. 2015 m. respondentai nurodė 10 vaistinių.
 
      Apie tai, kad nuo 2016 m. liepos 1 d. pasikeitė privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis, liepos–rugsėjo mėn. žinojo 35 proc. respondentų, 43 proc. – to nežinojo. 17 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad ši informacija jiems neaktuali. 2015 m. tų, kuriems klausimas neaktualus, buvo mažiau. Per vienu mėnesiu ilgesnį apklausos laiką 2016 m., palyginti su 2015 m., respondentų sulaukta šiek tiek mažiau, žinančiųjų apie aktualią informaciją skaičius beveik nesikeitė, nežinančiųjų – sumažėjo.
 
      Apie tai, kad dėl PSD įmokų skolų reikia kreiptis į „Sodrą“, 2016 m. spalio–gruodžio mėn. žinojo 63 proc. respondentų (PSD įmokas „Sodra“ pradėjo administruoti nuo 2016 m. sausio 1 d.). To nežinojo – 26 proc. Dešimtadalis apklaustųjų pažymėjo, kad jiems tai neaktualu.
 
      Įvertinus apklausų rezultatus, nutarta ir toliau tęsti internetines apklausas tikintis, kad laipsniškai didės jos dalyvių, o kartu ir www.paneveziotlk.lt lankytojų skaičius, bus ir toliau galima per apklausas susipažinti su visuomenės informuotumu, sudaryti gyventojams galimybę pareikšti nuomonę. Atsižvelgus į apklausų rezultatus, jais ketinama pasinaudoti rašant pranešimus ar kt., atliekant vaistinių ir gydymo įstaigų patikrinimus.
 
      Visą internetinių apklausų pristatymą galima rasti www.paneveziotlk.lt skyrelyje „Apklausos ir analizės“.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​
2017-06-16
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: