PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Seminare apie sveikatos stiprinimą skatinta ir prevencija

 Apie medicininę reabilitaciją seminaro dalyviams kalbėjo A. Stukienė.

      Panevėžiečiai, savaitgalį susirinkę į Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) organizuotą seminarą „Sveikatos stiprinimas tau ir tavo šeimai“, turėjo keleriopos naudos. Be to, kad išgirdo paskaitą apie sveiką mitybą, netaisyklingą laikyseną ir pozityvių santykių tarp vaikų ir tėvų kūrimą, turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), medicininę reabilitaciją ir sužinoti, kodėl svarbu tikintis sveikatą prevenciškai, siekiant apsisaugoti nuo onkologinių, širdies ir kraujagyslių ligų.
 
Lektorė Vaida Kurpienė (prie lango) panevėžiečiams daug ir įdomiai pasakojo apie sveiką mitybą. Kairėje – seminaro koordinatorė, Panevėžio miesto savivaldybės VSB visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Jordana Javtokaitė.
 
      Ne pirmus metus su Panevėžio miesto savivaldybės VSB bendradarbiaujantys Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai seminaro dalyviams priminė pagrindinius  PSD principus ir esmę, tėvams, auginantiems vaikus, paaiškino, kaip galima apsidrausti valstybės lėšomis, ką daryti, kad išvykus dirbti į užsienį, vaikai, likę Lietuvoje, turėtų teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą. Atsižvelgiant į tai, kad vasarą labai norima išsiųsti vaikus į reabilitaciją, kalbėta apskritai apie reabilitacijos skyrimo galimybes ir tvarką, akcentuota, jog ne ligonių kasa, bet gydantis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis, sprendžia, kada reabilitacija reikalinga. Svarbu žinoti ir tai, kad pažymos į reabilitaciją ligonių kasos darbuotojų gydymo įstaigoms išduodamos elektroniniu būdu, pacientams vykti į ligonių kasą nereikia.
 
      Į seminaro dalyvių klausimą, kiek kartų per metus gali būti siunčiama į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamą medicininę reabilitaciją, Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Stukienė atsakė: į reabilitaciją dėl tos pačios ligos suaugę apdraustieji pagal indikacijas siunčiami tik vieno kurso per vienerius kalendorinius metus. Kokia reabilitacinio gydymo rūšis ir gydymo trukmė bus pasirinkta, priklauso nuo paciento būklės ir ligos sunkumo. Būna atvejų, kai į medicininę reabilitaciją išsiųsti negalima dėl gretutinių ligų. Sergant lėtinėmis ligomis, tam tikroms pacientų grupėms gali būti skiriama pakartotinė ar palaikomoji reabilitacija. Skiriant ją, atsižvelgiama,  ar gydymo įstaiga, sudariusi sutartį su ligonių kasa, turi numatytų lėšų medicininės reabilitacijos ir (ar) sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo išlaidoms apmokėti. Lėšų pritrūkus, pacientai rašomi į eilę.
 
Panevėžiečiai, susirinkę į Panevėžio miesto savivaldybės VSB organizuotą seminarą „Sveikatos stiprinimas tau ir tavo šeimai“, išgirdo daug aktualių dalykų.  
 
      A. Stukienė priminė, kad vaikai iki 8 metų turi teisę vykti į reabilitacijos įstaigas lydimi slaugančio asmens. Kai vyksta keli tos pačios šeimos vaikai, lydi tik vienas slaugantis asmuo. Vyresni nei 8 metų amžiaus vaikai gali būti lydimi slaugančio asmens, jei vaikui yra nustatytas neįgalumas arba gydytojų konsultacinė komisija nustatė, kad reikalinga slauga dėl adaptacijos ar elgesio sutrikimų, dėl sunkių centrinės ar periferinės nervų sistemos, atramos-judamojo aparato pažeidimų, traumų, operacijų.
 
      Kontrolės skyriaus specialistė pažymėjo, kad mūsų sveikata priklauso ne tik nuo gydymo, bet ir didele dalimi nuo mūsų pačių. Susirinkusiuosius ji kvietė rūpintis savo ir artimųjų sveikata, taip pat būtinai pasitikrinti sveikatą pagal ligonių kasų lėšomis apmokamas prevencijos programas, jei pagal amžių jos yra skiriamos. A. Stukienė trumpai papasakojo apie kiekvieną prevencijos programą atskirai – kokie veiksmai gydymo įstaigoje atliekami atvykus tikrintis, kaip dažnai tose programose reikia dalyvauti ir kt., taip pat informavo apie galimybes mergaites paskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso.
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė seminaro dalyviams suteikė informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros, elektronines ligonių kasų paslaugas, aiškino dantų protezavimo, kompensuojamo iš PSDF biudžeto, tvarkos pasikeitimus, įsigaliojusius praėjusių metų liepos mėnesį. 
 
S. Paulauskienė suteikė informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę, tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą ir kt.
  
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​
2017-06-12
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: